fiat Doblo 1.9D zadnji brisači

Učlanjen(a)
02.02.2014
Poruka
16
Poštovane kolege.opisaću problem koji imam,možda mi neko može pomoći
pojavilo mi se zujanje iz elektonike brisača na volanu i iz zadnjeg brisača uz rad pozicionog svjetla.
skinuo sam motor brisača i ispitao ga.sve izgleda u redu.
Sa odvojenim motorom sve normalno osim što ne radi zadnji brisač
Kad vratim motor.zadnji brisač isklljučen ponovo zuji .kad uključim zadnji brisač prestane zujanje.
kablovi na pregibu vrata provjerani.
pomogla bi mi i elektična šema

Puno pozdrava svima koji pročitaju
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Da li se menja intenzitet pozicionog svetla kada se zadnji brisač uključi?
Šta znači to sa odvojenim motorom sve normalno? Da li to znači oba, i da nema zujanja i da poziciona svetla rade normalno?
Ako sa odvojenim motorom pozicija ne radi ili ne radi kako treba, onda ona ne dobija plus ili minus direktno, nego nekako preko motora i njegove žice. U svakom slučaju, pošto je motor ispravan, a problem je samo kada se uključi pozicija, ja bih problem tražio u instalaciji pozicije.
 
Učlanjen(a)
02.02.2014
Poruka
16
Da li se menja intenzitet pozicionog svetla kada se zadnji brisač uključi?
Šta znači to sa odvojenim motorom sve normalno? Da li to znači oba, i da nema zujanja i da poziciona svetla rade normalno?
Ako sa odvojenim motorom pozicija ne radi ili ne radi kako treba, onda ona ne dobija plus ili minus direktno, nego nekako preko motora i njegove žice. U svakom slučaju, pošto je motor ispravan, a problem je samo kada se uključi pozicija, ja bih problem tražio u instalaciji pozicije.
Hvala puno.na iscrpnom odgovoru.zujao je motor jer je dobijao mali napon.a pozicija radila jer je dobijala sve.zbog nekoliko oštećenih vodova u gumi gdje se lome.sad je sve riješeno ali ne radi zadnji brisač je ne dobiva napon.volio bi samo znati koji kablovi sa volana vode na motor.još ih nisam našao.
 
Natrag
Top