Felps ponovo brži od Čavića

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Felps ponovo brži od Čavića
Najbolji plivač Srbije osvojio srebrno na 100m delfin na SP u Rimu
01.08.2009. 19:27

cavada-v.jpg


Milorad Čavić je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin vremenom 49,95 u novom triler okršaju sa Majklom Felpsom - ovog puta na Svetskom prvenstvu u Rimu.

Najbolji srpski plivač je uspeo da popravi vreme kojim je juče u polufinalu postavio novi svetski rekord (50,01) i probije magičnu granicu 50,00, ali ni to nije bilo dovoljno da se revanšira velikom rivalu za sada već legendarni poraz na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Čavić je imao neverovatnih 22,69 na prolazu, sjajno je plivao i vodio sve do samog finiša, gde ga je u poslednjem zamahu pretekao Felps - u Pekingu je razlika na satu bila jedna stotinka, ovoga puta 13.
Amerikanac se okrenuo kao četvrti, ali je pločicu na cilju dodirnuo prvi i to u vremenu novog svetskog rekorda - 49,82 sekundi. Bronza je pripala Špancu Rafaelu Munjozu koji je plivao oko pola sekunde sporije od nestvarnog dvojca - 50,41 sekundi.

Čavić je prvu medalju na SP osvojio u svojoj "rezervnoj disciplini" 50 metara delfin. Nađa Higl je juče napravila senzacionalan uspeh pobedom na trci 200 metara prsno i osvajanjem prvog zlata za Srbiju u istoriji ženskog plivanja.

Inače, Čavić je oduševio domaću publiku (barem onaj deo koji ne navija za Lacio) pre trke tako što je prisutne na bazenu pozdravio peškirom sa Rominim grbom.

Felps: Neću moći da obuzdam emocije još nekoliko dana
Majkl Felps je reakcijom na kraju trke pokazao koliko mu je značilo zlato i još jedna pobeda nad najboljim plivačem Srbije, a za to je zaslužna i uvertira pred današnje veliko finale. Čavić je nekoliko puta spominjao Felpsa, nova odela i to da će ovog puta pobediti Amerikanca, na šta je Felps odgovorio samo rečima da je "u Rim došao da pliva, a ne da priča".
"Mnogo toga je prethodilo ovoj trci. Moja reakcija su ustvari bile emocije koje su konačno izašle napolje. To verovatno neće stati ni u narednih nekoliko dana", rekao je Felps posle trke i još jednog u nizu svojih majstorskih finiša.

Izvor: Blic
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Neverovatna, ali je takodje Felps pokazao da nije za dzabe to sto jeste.. Cela trka nasa, i 20ak metara pred kraj Felps pojacava.. SNAGA :$
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
Ja da sam na mesto Felps-a,uzeo bi da drukam Cavica :mad: kako me nervira kad se lozi tako,i na kraj izgubi debil :mad::mad::mad::mad:
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
pa sta se smejete,sta je pricao CAVIC za Felips-a,da ce da mu kupi novo odelo,ovo ono....i na kraj izgubi :S mislim zalosno :mad:
 
Natrag
Top