Favoriti Milan, Emina, Marija i Minja

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Favoriti Milan, Emina, Marija i Minja

a59404.jpg



Nakon tri dana kastinga na kom je desetak pevača pevalo njegove pesme, Goran Bregović kao moguće predstavnike Srbije na „Evroviziji” sve češće pominje Eminu Jahović, Milana Stankovića, Minju Samardžić i Mariju Lazić (finalistkinju serijala „Ja imam talenat”). Kako tvrdi naš izvor blizak Bregoviću, Milan Stanković će skoro sigurno biti jedan od troje kandidata i najverovatnije jedini muškarac.

Jedan od pevača koji je bio na kastingu, kaže da je Bregović sjajan.
- U njegovom studiju je bilo veoma opušteno i rad sa njim je pravo zadovoljstvo. Tu su bili i veoma prijatni ljudi sa RTS-a. Ne smem po ugovoru da otkrivam nikakve druge detalje, ali mislim da će pesma biti pravi evropski hit, ko god da je na kraju otpeva - kaže jedan od učesnika kastinga.
U studiju je i Marina Tucaković koja je sa Ljiljom Jorgovanović napisala tekstove. Ona i Raka Marić, menadžer, bili su oduševljeni pevanjem mlade Minje Samardžić, pa su brže-polje pozvali Željka da mu pohvale ćerku, dok je Bregović, kome se veoma svideo njen glas, prokomentarisao da iver ne pada daleko od klade.
- Svi pevači koji su bili na kastingu dobro pevaju i tu nema dileme, Brega procenjuje kome njegove pesme najbolje leže - kaže naš izvor.
Tri pesme od kojih će nas jedna predstavljati na ovogodišnjem „Evrosongu” u Norveškoj su u Bregovićevom prepoznatljivom maniru koji muzički kritičari na zapadu nazivaju „Balkan beat”. U evropskim metropolama njegov muzički stil je već dve godine među najpopularnijim u kategoriji „world music”, a na desetine izvođača ga kopira, ponajviše iz Bugarske, Makedonije, Nemačke i Rumunije. Sve tri su brze i vesele, a takvi su i tekstovi.
- Reč je o veselim ljubavnim tekstovima kakve sam i ranije često pisala. Sve je na srpskom, nema nijednog dela na engleskom. Trudili smo se da nađemo lepe reči iz našeg jezika koje dobro zvuče uz muziku. Izuzetno sam zadovoljna pesmama i znam da će biti hitovi - kaže Marina Tucaković.




Izvor:Blic
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top