Farbanje kose!?!!

Član
Učlanjen(a)
03.05.2009
Poruka
134
Posto je ovo klub za zene, ja sam dosao samo da pitam jedno pitanjce pa si idem:roll: hehehe.. Pa da predjemo na stvar. Zelim takoreci da prefarbam kosu al ne ono FARBOM.. nego nekim drugim sredstvom koji ne znam kako se zove HEH:)

znaci taj deo farbanja je ovakav, mozete videti na ovom klipu.. i ubrzajte do 2:07min, i pogledajte i kazite mi kako to da izvedemsmile3 Unapred zahvalan:yea:


[YOUTUBE]zOAL_M_qRYQ[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Nikako ne mogu da otvorim ovaj link koji si dao...prijavljuje mi gresku....:(
A savet ti sigurno mogu dati samo da vidim o cemu se radi...
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
E pa Vlado, pogledala sam snimak, ovaj put je bio ok, ;) ali odmah da ti se izvinem sto ti ne odgovaram na private, a razlog je sto ce mozda jos nekog zanimati da procita odgovor...Ili jos bolje da neko da jos neki savet:)
Elem, na zalost moracu da te razocaram... ono sto si ti video na snimku nije farbanje, to je scenska maska, sminka ili vec nazovi je kako hoces... to su specijalni preparati, nesto poput kreme ili gela koji kada se nanesu, daju kosi srebrnu, belu ili vec neki drugu boju...efekat je vrlo kratak, cak se moze meriti u minutima a posle toga wacko2 kosa je uzas...tako da ti svakako ne bih preporucila...a i nema poente...
Sta su tvoje opcije? Pa ovako, ja iz svega ovoga ne mogu bas jasno zakljuciti da li ti zelis neku ekstremnu promenu poput bele kose, neke neobicne nijanse ili vec...mnogo bi mi pomoglo kada bih znala koji je krajnji efekat koji ti zelis da dobijes...
Ono sto ti ja mogu reci ovako na nevidjeno, svaka boja koju zelis a koja se od tvoje prirodne razlikuje u vise od desetak nijansi, ne mozes dobiti obicnom farbom...ima tu jos milion stvari koje uticu npr...ukoliko zelis belu ili neku srebrnu boju a tvoja kosa sadrzi prirodan crveni pigment, to ce biti tantalove muke:???:
Znaci,prvo moras da stavis blans, ovo ti ne preporucujem nikako da radis u kucnoj radinosti, vec kod profesionalca, jer blans moze da ti opece kozu glave itd...znaci prvo blans i kada ti on izvuce sav postojeci pigment iz tvoje prirodne kose, preko toga onada moze ici farba bilo koje boje...apsolutno svake...
Prednosti su sto si muskarac,smile3 nosis verovatno kratku kosu, tako da koliko god je maltretirao ona se za cas oporavi...
Lose strane kod farbanja narucito muskarca su, postupak ume da bude vrlo neprijatan, blans jako pece, cak glava moze biti u ranama, moraces, narucito ako ides u jako svetlo da redovno se farbas, znaci imaces obavezu bar jednom u 10 dana da sve ponavljas,,,,
Ako zelis neku ludu nijansu, fluo ili tako nesto, imas da kupis sprejeve za kosu u boji, jednokratni su, traju dok ne pokvasis kosu...to ti je mnogo bezbolnija varijanta:yea:
I, posle mislite nama zenama lako...:acute:
Nadam se da sam ti pomogla, ako imas jos neko pitanje, ne ustrucavaj se...:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.05.2009
Poruka
134
lele Bozeesmile3 za to farbanje kose 1000 rituala da se odrade samo da bi ti kosa bila metalik boje:acute::acute::acute: hahah.. hvala ti puno:)
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Jao, to je samo deseti deo svega onoga sto zene rade...veruj mifarbanje je keva u odnosu na ostalo:-(
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
265
Pomislite na kompletnu depilaciju koja nam je obavezni ritual - vreme, bol i zivci.
Ona trajna depilacija i nije toliko skupa koliko zivaca stedi.
Elem, da se vratim na temu. Dugo me nije bilo u Srbiji i nemam pojma sta se sad kod nas nudi. Treba mi preporuka za dobre plave farbe za kosu & sive tonere. Dugo sam bila crna, pa sam sad pramenoima izvlacim svetliju.
Barbie, ako si strucnjak please help. Hocu ovakvu boju, a nemam pojma sta da muckam.
nl8w2b.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
smile3
Daleko od toga da sam strucnjak, ali mislim da se razumem pomalo a tu je i dugogodisnje iskustvo obilaska svih frizera u gradu, tako da mislim da mogu da ti kazem po koju pametnu...yes3
Ako si bila crna, i sama znas da je jako tesko, bez posledica naravno po kosu, da se vratis u svetlu boju...Blans preko crne boje izvlaci bolesnu narandzastu, gori kosu naravno...sve sigurno vec znas...
Najbezbolniji nacin je preko pramenova...i ova boja koja je na njoj je dobijena pramenovima i sencenjem u tri boje...to jedino frizer i to dobar moze da ti uradi...ako si u Bg rado cu ti preoporuciti nekog...ovo je nemoguce da sama izvedes....
Sto se farbi i blansa tice, dok ne izvuces zeljenu boju, koristi one na bazi kamilice, mislim da Bad-head kolekcija ima takve, koji ne ostecuju kosu toliko koliko ovi obicni...
Farbe su kod nas prilicno lose, najcesce i nisu ono sto pise na njima...
Probaj Keune farbe ako se ipak odlucis da se sama farbas, nisu lose...
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
265
Super, hvala. Pocela sam vec sa pramenovima i blans mi je izvukao lepu plavu (nesto poput prirodne plave) a sad moram da nastavim sa pramenovima a ne bih se dala kod nas svakom u ruke.
Slusam preporuku. Pretvorila sam se u oko. :)
 
Natrag
Top