F1: Šumi odustaje od povratka u Ferari?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
F1: Šumi odustaje od povratka u Ferari?
7. avgust 2009.


v143175p0.jpg


Mihael Šumaher se možda ipak neće vratiti u "najbrži cirkus sveta". Sedmostruki šampion Formule 1 trenira i planira povratak na stazu u bolidu Ferarija 23. avgusta u Valensiji na Velikoj nagradi Evrope.

Međutim, tek naredne nedelje lekarski pregledi će pokazati da li Nemac može ponovo da vozi.

Šumaher i dalje oseća posledice pada sa motora početkom godine.

"I dalje nije siguran da li vrat može da izdrži tolike napore. Konačna odluka zavisiće od dijagnoze lekara", izjavila je Sabine Kem, Šumaherov portparol.

"Do tada, Mihael je posvećen treninzima i povratku u Formulu 1", dodala je Sabine Kem.

Ni sam Šumaher nije siguran da li će sesti u bolid 23. avgusta.

"Vrat me i dalje boli, a zdravlje mi je prioritet. Takav dogovor imam i sa Ferarijem i sa suprugom Korinom", objavljeno je na zvaničnom sajtu nemačkog vozača.

U međuvremenu, u Ferariju se spremaju kao da će Šumaher voziti umesto povređenog Felipea Mase, a šef ekipe Luka di Montecemolo priznao je da bi se italijanski tim odlučio da vrati Nemca i pre nesreće koju je u Budimpešti doživeo Brazilac.

"Već duže vremena razmišljamo da vratimo Mihaela i da mu damo treći bolid", rekao je Di Montecemolo za italijanski list "Ogi".

Propisi Formule 1 i dalje dozvoljavaju samo dva bolida po ekipi, ali u Ferariju su gledali unapred...
 
Natrag
Top