Evo ti moj meda!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Evo ti moj meda!










Izvor:
Mondo.rs









Preslatko - dvogodišnja Holanđanka spasila život životinjici u Zoo vrtu u Arnhemu, tako što joj je dala svoju omiljenu igračku.


v253235p0.jpg



Ženka lenjivca rodila je mladunče koje je dobilo ime Sjaki, ali je mali lenjivac bio na ivici smrti pošto mama nije imala dovoljno mleka da ga doji.

"Pokušali smo da hranimo bebu špricem sa mlekom, ali nije vredelo jer mali lenjivci moraju da imaju fizički kontakt sa majkom, bukvalno da se maze dok jedu", objasnio je čuvar Budvejn Stenbreker.

Radnici su pokušali malom lenjivcu da daju plišane igračke iz radnje sa poklonima u okviru Zoo vrta, ali on nije hteo da se mazi. Tada je Stenbrekerova dvogodišnja mezimica ponudila svog omiljenog medu.

"Moja ćerka Like ponudila je svog medu, a mislili smo da bi Sjaki možda bolje reagovao na miris već korišćene igračke. Oduševio se, odmah počeo da se gnezdi pored mede, i prihvatio mleko", rekao je Stenbreker.

Mali lenjivac lepo napreduje, a jedini "problem", kaže čuvar, je činjenica da Like neće dobiti svog medu nazad, jer se lenjivac nekoliko puta ispiškio po njemu. Zaposleni u Zoo vrtu kupiće devojčici novog medu, u znak zahvalnosti što je Sjakiju spasila život.
 
Natrag
Top