Eto: "Sukob sa Murinjom izmišljen"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Eto: "Sukob sa Murinjom izmišljen"
28. jul 2009. | Izvor: B92

6519357514a6f67304145e203229464_big.jpg


Kamerunac Samjuel Eto potpisao je u utorak petogodišnji ugovor sa šampionom Italije, Interom, i zvanično je predstavljen kao novo pojačanje milankog kluba.

28-godišnji fudbaler je na svojoj prvoj konferenciji za novinare u Milanu rekao da ne postoji nikakav sukob sa trenerom ekipe Žozeo Murinjom i da su mediji pogrešno protumačili njegovu izjavu posle utakmice Barselona – Čelsi u Ligi šampiona.

„Nikada nisam izgovorio reči koje su mi pripisane. Postoji snimak koji to dokazuje, ali u svakom slučaju, bila je to napeta utakmica. Sada sam srećan što sam ovde i velika mi je čast što ću raditi sa trenerom kao što je Žoze. Godinama sam pokušavao da radim sa Murinjom i nikada nisam uspe“, izjavio je Eto.

18344090844a6f67305e756151924817_big.jpg


Murinjo se takođe smejao priči o sukobu sa Kameruncem i rekao da njih dvojica imaju slične karaktere.

„Sreo sam Samjuela šest puta u poslednje tri godine i nikada me nije zanimalo da li je rekao nešto rušžno o meni. Zašto? Zato što je sličan meni: pošto izgubi važnu utakmicu, ne ide srećan kući. Godinu posle te utakmice, želeo sam da ga dovedem u Čelsi ali mi nije bilo dozvoljeno. Srećan sam jer je ovde sa nama i ne govorim to samo kao Žoze Murinjo već u ime cele ekipe“, izjavio je trener Intera.

Eto je došao u Inter, a Zlatan Ibrahimović prešao u Barselonu.

„Ibra je odličan igrač, ali ja sam Samjuel Eto i moja prošlost i moje pobede govore o meni. Ne volim da se vuku paralele. Verujem da pobede koje sam do sada ostvario daju mom imenu određenu vrednost“, rekao je Eto.

Kamerunac je postigao 125 golova na 144 utakmice u dresu Barselone, osvojio je tri titule šampiona Španije, dve u Ligi šampiona i Kup kralja.

Izvor: B92
 
Natrag
Top