Estrada legalizuje prostituciju!

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Estrada legalizuje prostituciju!

Nakon inicijative Ane Bekute da se najstariji zanat legalizuje, kolege uglas podržale njen predlog

Ana Bekuta se zalaže za legalizaciju najstarijeg zanata. Folk pevačica je ubeđena da bi prostituke u Srbiji trebalo da rade na „belo“, što je pre dva dana izjavila pred kamerom beogradske televizije Enter, tokom promocije novog albuma Željka Joksimovića.

Thumb_1201arhiva.jpg


- Prostitucija je izbor, i sve dok je svojevoljan, mora se tolerisati - potvrdila je Ana Bekuta svoju inicijativu za Kurir i dodala:
- Pošto se ispostavilo da je neiskorenjiva pojava, društvo mora da je drži pod kontrolom iako za to nema mnogo manevarskog prostora. Najvažnije je sprečiti kriminalce da zlostavljaju takozvane seksualne radnike, odnosno najstrože sankcionisati eksploataciju i trafiking. Bez legalizacije najstarijeg zanata izostaje pravna i zdravstvena zaštita onih koji se njime bave, a u opasnosti su i klijenti - smatra folk pevačica.
Sličnog mišljenja su i njene kolege, koje su redom podržale inicijativu da se prostitucija u Srbiji konačno legalizuje i uredi na način kako je to urađeno u mnogim zapadnoevropskim državama.

INSPEKTOR BLAŽA:
- Ja sam i za i protiv! ZA-zbog omladine i penzionera, da mogu da se zabave a da ih ne juri policija. Jer, penzioneri se boje policije, a PROTIV-zbog toga što sam oženjen i bojim se da, poput ovih što voze kola i zaborave da se vežu pa plate kaznu, ne budem uhvaćen od strane moje žene!

GOCA BOŽINOVSKA:
- Ja sam apsolutno za legalizaciju u svakom smislu, najviše zbog zdravlja samih prostitutki koje nude usluge, a samim tim i zbog njihovih klijenata. Svuda u svetu to je odavno regulisano, samo smo mi drugačiji od ostalih

ĐOLE ĐOGANI:
- Jao, nemojte mene. Ne znam ja o tome ništa. U studiju sam, radim, stvarno se ne bih izjašnjavao o tome!

GOCA TRŽAN:
- Prostitucija već postoji i nema razloga da ne bude podignuta na nivo profesije, kada ona to svakako već i jeste. Uz PDV koji bi plaćali oni koji od toga žive i država bi imala veće koristi od njihovog biznisa, podigao bi se i nivo socijalne zaštite i svakako bi se lakše kontrolisali tokovi novca.

VESNA VUKELIĆ:
- Ja sam za legalizaciju! Prostitucija je najstariji zanat i čudi me kako do sada već nije legalizovala. Ne znam šta će ostati ovim jadnim mučenicama koje moraju da se prostituišu kada im odbiju PDV, ali ja sam ipak za legalizaciju, zbog adekvatnog zdravstvenog i socijalnog osiguranja.

BORA ČORBA:

- Ja sam apsolutno i stopostotno za legalizaciju! Prvo, zbog tih nesrećnika koji to rade, da bi imali adekvatnu zdravstvenu zaštitu i osiguranje, drugo, nek plaćaju porez na to što rade. Još bih im savetovao da štrajkuju kad nemaju mušterije zbog svetske ekonomske krize.


Kurir
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Bas me cudi...za estradu :D
Da... Kad bi legalizovali prostituciju pola "pevačica" bi promenilo profesiju! Šljam i otpad koji se prodaje za pare. Nemam ništa protiv legalizacije prostitucije, ali da se zna, ko je "estradni umetnik" a ko prostitutka... I nema u tome ništa loše! Kao što ti treba advokat, majstor, doktor, tako i ovo...
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Da... Kad bi legalizovali prostituciju pola "pevačica" bi promenilo profesiju! Šljam i otpad koji se prodaje za pare. Nemam ništa protiv legalizacije prostitucije, ali da se zna, ko je "estradni umetnik" a ko prostitutka... I nema u tome ništa loše! Kao što ti treba advokat, majstor, doktor, tako i ovo...

Potpisujem. Odlicno smisljeno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Mislim da stvari jednostavno treba nazivati pravim imenima! Da, treba legalizovati prostituciju! Fudbaler ima znanje i nogama, majstor u rukama, ove "dame" negde drugde... :blum3: Pa zašto onda da ne "istakne" radnju i pošteno radi ono što zna?
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Djole je dobro reko... pa to svako zna raditi, ali profesija je ubilacka, samo ne znam za koga ce onda da se uda ista ta... jedino ako ce naleteti na nekog kojemu je sve ravno do kosova....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Obrni-okreni, ali tu bi se više radilo ispod tezge nego što bi se..... delili računi :)
 
Natrag
Top