Energetski vampiri

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Narode, moj! Razmišljate li o tome da svako od nas može biti, i jeste, nekome taj negativni energetski vampir!? Ne postoje ljudi sa isključivo pozitivnim emocijama i isključivo pozitivnom energijom. To su varjabile koje zavise od mnogih okolnosti, datog trenutka i unutrašnjeg raspoloženja. Ne kažem da ne postoje pretežno vedre naravi i pretežno sumorne naravi, ali ni jedne ni druge nisu to do kraja i uvijek.
Uticaj nečije negativne energije na vas može dakako postojati, ali samo ako ste dobar medij za to. Drugim riječima, ako ste skloni plakati za svim onim što oko vas zaslužuje plač, cijeli život će vam proći u plakanju! I ne samo to. Cijeli život ćete biti pod uticajem nečije negativne energije ili nečijeg negativnog stresa.
Kako se odbraniti od toga? Pa, to je dosta jednostavno. Izbjegavati osobe koje na vas imaju negativan uticaj. Izbjegavati uopšte situacije koje na vas loše djeluju. Loš primjer je onaj koji je iznijela Ana-Ana. Trebalo joj je godina dana da shvati šta treba činiti.
Ako se pak nađete u situaciji kada niste u mogućnosti "nikud pobjeći", zatvorite svoje emotivne ventile i pribjegnite onoj filozofiji koju je dobro izrekao Njegoš u samo dva stiha: "Svjet je ovaj tiran tiraninu, / A kamo li duši blagorodnoj."
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
mera stvari :)

U pravu si - skroz - zato ja ne izlazim dok ima budnih napolju :) - pa se posle pitam - ko je vampir - oni ili ja :)

Pozzz
 
Natrag
Top