Emocionalna inteligencija - TEST

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Emocionalna inteligencija

Vrlo važan segment svake ličnosti, koja značajno utiče na vaš odnos s drugim ljudima, a naročito sa suprotnim polom. Dakle - princeza, veštica, vila ili žena - pitanje je sad!


image.jpg
Srce


1. Najbolji prijatelji u detinjstvu bili su vam...

a) vršnjaci
b) igračke
c) kućni ljubimac
d) roditelji


2. Videli ste da se roditelji svađaju...


a) stali ste na očevu stranu
b) stali se na majčinu stranu
c) nastojali ste da se „ugurate" između njih i da smirite svađu
d) pobegli ste u sobu plačući


3. U mladosti najviše uticaja na vas imao je...


a) otac
b) majka
c) neko od njihovih roditelja
d) učitelj
4. Prvo seksualno iskustvo...
a) bilo je kako sam očekivala
b) desilo se jer je bilo vreme
c) bilo je odvratno
d) totalno je nevažno


5. U tinejdžersko doba...

a) sviđao mi se „glavni" momak u školi
b) nije mi se sviđao nijedan
c) sve su to bile tajne simpatije
d) imala sam uvek svog momka


6. Imate tajne sklonosti ka...


a) svom polu
b) zabranjenim igrama
c) preljubi
d) grupnom seksu


7. Prijateljica vam je rekla da je videla vašeg muža (momka) sa drugom kako se ljubi.


a) poverovaću
b) začudiću se
c) zaplakaću
d) tražiću dokaz


8. Koja je najbliža definicija ljubavi?


a) strast i slepilo
b) simbioza dve sličnosti
c) suprotnosti se privlače
d) u ljubavi je sve dozvoljeno


9. Brak treba da se zasniva prvenstveno na:


a) prijateljstvu
b) seksu
c) emocijama
d) ekonomiji


10. Udvara vam se kolega sa posla...


a) godi mi, ali to ne pokazujem
b) uzvraćam osmesima i to je sve
c) pristajem na zajedničku pauzu
d) odbijam ga


11. Rastanak od voljenog muškarca:


a) preboleću uz drugog
b) nikada neću preboleti
c) život ide dalje
d) ništa nije večno


Od 0 - 13
Bodovi
1. a - 3, b - 0, c - 1, d - 5
2. a - 1, b - 3, c - 5, d - 0
3. a - 3, b - 5, c - 1, d - 0
4. a - 5, b - 3, c - 0, d - 1
5. a - 1, b - 0, c - 3, d - 5
6. a - 3, b - 5, c - 0, d - 1
7. a - 1, b - 3, c - 0, d - 5
8. a - 1, b - 5, c - 3, d - 0
9. a - 5, b - 3, c - 0, d - 1
10. a - 5, b - 3, c - 0, d - 1
11. a - 1, b - 0, c - 3, d - 5



PRINCEZA: Preispitajte svoje odgovore, jer ima nečeg detinjastog u njima. Svet odraslih, svet obaveza i odricanja nije vam dovoljno jasan i zbog toga se ne snalazite u relacijama žensko-muško. Razočarenja ćete izbeći kada budete znali odgovor na pitanje: šta sam ja u svetu muškaraca? Kada će se to desiti, zavisi samo od vas. Do tada ste samo žrtva, kao što su to poslušne ženice i klinke.

Od 14 - 27


VEŠTICA: Sve je u redu dok je po vašem. Ali nosite balast prošlosti iz porodice i prošlih emotivnih veza. Muškarci su potrošni materijal, a emocije su sredstvo za postizanje cilja kod njega. Lako vam je da zaplačete pred muškarcem i da time manipulišete njim. Cilj opravdava sredstva, ali zaboravljate da i on ima svoja sredstva koja su jača od vaše čarobne metle. Nisu svi muškarci isti. Kada to shvatite, možete da postanete Vila, ali još ne i Žena. Emocije i seks nisu sredstva nego cilj.

Od 28 - 41


VILA: Sve vam je jasno, vladate sobom sve dok on ne prekardaši. Tada postajete nemilosrdni, mada ste u osnovi dobronamerni. Međutim, lako možete da se izrodite u Vešticu, ako vam u tom trenutku zataji urođena suptilnost kojom prilazite svakom problemu. Kontrolišite svoje afekte, ne emocije, one su u redu. Nikada nemojte da mislite da je dovoljno to što ga volite, možda je njemu ponekad potreban veći znak pažnje. Ako to zaboravite, izgubićete ga, ili će vas varati.


Od 42 - 55


ŽENA: U vama je sadržana, uslovno rečeno, i Princeza i Veštica i Vila, ali samo onda kada vam je to potrebno. Samosvesni ste u svom nastupu prema voljenoj osobi, ne dominirate, ali to osećanje čuči u vama kao mogući alarm da spasete emotivnu vezu ako to zatreba. Cenite muškarca jer ga volite, a volite ga jer imate šta da cenite kod njega. Lepota emocija zrači iz vas i on je samo vaš jer ga grejete osećanjima. Znate da ste voljeni po tome što on izražava svoju sreću upravo onako kako vam odgovara, a pri tom ništa ne glumi. Za vas se može reći da ste emotivno uspešna, dakle i srećna osoba.

Press
 
Natrag
Top