Emir kusturica odgovara na prozivke anđeline džoli

Član
Učlanjen(a)
10.02.2011
Poruka
5
[h=1]Kusta uzvraća udarac: Anđo, snimiću film o žrtvama u Iraku[/h]Bumerang: Iziritiran izjavama dive da bi Srbi trebalo da snime film o srpskim žrtvama, reditelj uzvraća da će se baviti žrtvama američke vojske na Bliskom istoku.
ku4.jpg


Proslavljeni reditelj Emir Kusturica, kojeg je Anđelina Džoli u izjavama datim ekskluzivno za naš list prozvala da snimi film o srpskim žrtvama, poručio je holivudskoj divi da će on, kako bi bili na istom talasu, snimiti film o žrtvama američke vojske u Iraku!
Iziritan njenim izjavama, Kusturica je podsetio oskarovku da se on u jednom od svojih filmova već bavio srpskim žrtvama i da bi rado poslušao njen savet, ali „da je malo zauzet".
- Evo, sad ću odmah da sednem i da napišem scenario za film o žrtvama američke vojske u Iraku! - bila je prva Kustina reakcija povodom izjave glumice i rediteljke filma „U zemlji krvi i meda" da Srbi imaju pravo da snime film o srpskim žrtvama i da ima puno divnih srpskih reditelja koji to mogu da urade, pominjući upravo Emira Kusturicu.

Naši glumci uz Anđu


- Podsetiću i Anđelinu i sve koji se ne sećaju da sam ja snimio film o srpskim žrtvama „Život je čudo", koji govori o ljubavi između Srbina i Muslimanke. Da bih bio na istom talasu sa Anđelinom ja bi trebalo sada da se bavim temom američkih žrtava u Iraku. Bih ja nju poslušao i snimio film, ali eto baš nešto nemam vremena... Malo sam zauzet drugim stvarima - poručio je za Press nedelje u svom maniru slavni reditelj.
ananan.jpg


Anđelina Džoli juče je održala konferenciju za novinare povodom prikazivanja njenog rediteljskog prvenca na Berlinalu, kojoj je prisustvovala i ekipa filma, između ostalih i glumci Rade Šerbedžija, Branko Đurić i Nikola Đuričko. I dok su reakcije novinara zapadnih zemalja na njen film veoma dobre, Anđelina je morala da odgovori na nekoliko vrlo neprijatnih pitanja novinara iz Srbije, BiH, Ukrajine, Bugarske, Rusije, Irana... Pred nekima se čak i rasplakala.
Kada su je pitali zašto se u filmu osim srpske, ne pojavljuju i muslimanska i hrvatska vojska, umešao se Rade Šerbedžija koji je pokušao da je odbrani uz opasku da „to nije dokumentarni film".
Anđelina je istakla da je njen film samo jedan prikaz priče o ratnim dešavanjima u ratom zahvaćenoj Bosni.
- To je film iz ženskog ugla. Htela sam da pokažem stradanje. Treba da bude više filmova koji se bave tom temom - rekla je ona i osvrnula se i na jednu od najbrutalnijih scena iz filma, u kojoj srpski vojnici bacaju bebu.
- Htela sam da pokažem svu brutalnost rata. Ta scena je za mene kao majku najgora noćna mora - objasnila je Anđelina Džoli.
andja.jpg

Skandal na filmskom festivalu u Berlinu Andju rasplakali novinari, branio je Šerbedžija


Iz Bosne u Avganistan

Holivudska glumica izjavila je da je bilo sasvim prirodno da se u svom rediteljskom i scenarističkom debiju bavi nekim od najtežih pitanja sa kojima se suočava čovečanstvo i da će nakon rata u Bosni, njena sledeća tema biti Avganistan.
Ona je rekla agenciji AFP da je stala iza kamere sa ciljem da njen „film bude snaga pomirenja".
- Otišla sam u region i počela zaista da se interesujem za rat u Bosni, ali nisam mogla da razumem i shvatim o čemu se tu radilo. Osetila sam da se to dešavalo mojoj generaciji i da bi trebalo da o tome više znam, pa sam odlučila da se malo više informišem - ispričala je Džoli.
Ona je dodala i da ju je istraživanje rata u Bosni inspirisalo da napiše scenario, kao i da ju je njen partner, glumac Bred Pit, ohrabrio da prikaže grubu stranu ljudi koji su na različitim stranama učestvovali u ratu od 1992. do 1995. godine.

Ana Mitić, Zorica Marković specijalno iz Berlina
 
Natrag
Top