Em te opljačka, em te tuži

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Em te opljačka, em te tuži

Stanovnici sela u Kentu i Sariju bili su zapanjeni naredbom policije da sa svojih prozora uklone postavljene žičane mreže.

v197581p0.jpg


Lokalno stanovništvo ovo pojačanje mere bezbednosti "uvelo" je nakon više provala koje su se dogodile u poslednjih nekoliko meseci. Međutim, policija ih je obavestila da žicu moraju da uklone, jer u slučaju da se provalnici povrede na nju, mogu da ih tuže.

"Imam tri pomoćne zgrade na imanju, i u poslednje četiri godine dva puta su mi provalili lopovi u njih i izneli sve. Nisam mogao da verujem kada mi je policajac rekao da skinem žicu da se provalnici ne bi povredili", rekao je Tomas Kuper iz Tatsfilda u Sariju.

U policiji okruga Sari kažu da se vlasnicima kuća ne savetuje da sami "konstruišu" nove bezbednosne uređaje.

"Preporučujemo zabrinutima da novac ulože u dobre, ojačane brave, a ne da sami pokušavaju da naprave zaštitu od žice.

Imamo najbolju nameru i ne želimo da im se dogodi da ih lopovi tuže zbog povrede, što se dogodilo nekoliko puta u poslednjih godinu dana", rekao je portparol lokalne policije Džon Li.

(MONDO)
 
Natrag
Top