Elvir Laković Laka

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
lll.jpg


Biografija


Elvir Laković je rođen u Goraždu u Bosni i Hercegovini. U nižoj muzičkoj školi svirao je gitaru, ali izbegavao je solfeđo i nikada nije pratio nastavni program, već je radije svirao pesme koje je on želeo.
Po kafanama u Goraždu svirao je narodnu muziku za novac, a na koncertima je svirao rock and roll. Laka je svoju prvu pesmu Malo sam razočar'o snimio 1998. godine. Ova pesma je označila početak njegove karijere u šoubiznisu i od tada je svake godine izdavao novu pesmu, među kojima su Vještica, Mor'o i Piškila.
Laka odlazi u New York 2004. godine i pokušava da osnuje grupu, ali posle dve i po godine razočaran se vraća u Bosnu i 2007. godine objavljuje svoj prvi album Zec. Elvir Laković Laka je svojom originalnošću i nepretencioznošću osvojio ljude u Bosni. Važi kao pevač sa izuzetnim osećanjem za novo i drugačije. Početak Lakine karijere vezan je za gitaru koju mu je kupio tata u prvom razredu osnovne muzičke škole. U srednjoj školi je sa svojim prijateljima osnovao rock bend pod imenom "Deformacija poreza". Sa svojom grupom je nastupao na lokalnim festivalima, a 1999. godine njihova pesma Razočaro osvaja drugo mesto i od BH televizije dobija ponudu da snimi spot što mu donosi veliki uspeh. Iduće godine njegov novi singl Vještica samo još potvrđuje njegovu dotadašnju popularnost.
Godine 2003. svojom pesmom Ja sam mor'o osvaja muzičku nagradu Davorin za najbolju rock pesmu godine. Album Zec objavljen je i u Hrvatskoj u izdanju izdavačke kuće Menart.
Elvir Laković Laka je 2008. godine bio predstavnik Bosne na Eurosongu. Nagrade: "DAVORIN" za najbolju rock pesmu 2003. godine. Na Beogradskoj nedelji mode osvaja nagradu za najbolji stajling na Eurosongu 2008. Najbolja pesma godine RADIO festival 2008. Najbolja pesma godine "RSG" radio 2008. Najbolji debitantski album godine "INDEXI" 2008. Best MTV Adria, EMA Liverpool 2008.

Diskografija

Zec (2007)
Stvorenje (2011)



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top