Ekstremno visok ping [SBB]

Učlanjen(a)
21.07.2013
Poruka
2
Kao sto sam naslov kaze, imam problem sa pingom. Racunar mi je povezan na internet preko WiFi-a (TP-LINK TL-NW722N) a Wireless ruter mi je TP-Link TL-WR740N ("default" SBB-ov ruter). Preko istog rutera je uglavnom povezan poslovni laptop mog oca, ponekada i laptop moje sestre kao i sva cetiri mobilna telefona koja posedujemo u kuci. Da nije problem u broju uredjaja konektovanih na internet utvrdio sam kada sam sam kuci i kada je jedino moj racunar povezan. Sumnjam cak i u to da je neka greska kod mene zato sto se cesto desava da internet nece da saradjuje sve dok ne iscupam i vratim WiFi antenu (najcesce nakon ukljucivanja kompa). Vise puta sam skenirao sistem zbog virusa (koristim Kaspersky) i nikada nije nasao nista... Nekada, doduse, primecujem da ona ikonica za WiFi signal u notifikacijama taskbar-a ima crveni iks preko sebe i izbacuje mi neku poruku da se podesavanja kod mene razlikuju od podesavanja mreze, nesto na taj kalup. Ali, ironija je u tome da je tada ping najnizi! Koristim Windows 7 Pro x64, ako je od nekog znacaja. Da dodam samo da se i moj otac i moja sestra zale na ping ali izgleda da je njima malcice bolja situacija nego kod mene. Otac mi je programer, tako da se razume vise od mene (mada, nisam ni ja los po tom pitanju :p ) i vise puta je zvao SBB i uvek su rekli da je sve u redu kod njih i prakticno su mu ljubazno rekli da ide u Pirot za malter... Elem, ping je ocajan, prosek je, ne salim se, izmedju 200 i 300 ms, a sada, u vreme pisanja ove teme amplituda je bila enormnih 35000 ms a poruka "ping request timed out" je kao dobar dan (preko command prompt-a pingujem 8.8.8.8 sto bi trebalo da bude Google public DNS koliko znam...). Nekada, ali veoma retko, ping padne na "normalne" vrednosti od oko 70 ms ali se vrlo brzo vrati u nebesa. Sinoc smo otac i ja izgleda bili pogledani od strane Boga pinga i ping je bio ~20 ms celo vece (i otac i ja smo programirali preko interneta, kasnije sam igrao BF3 preko interneta sa drustvom i u isto vreme pricao preko skype-a a on je i dalje programirao preko neta i ping nije prelazio 50 ms), ali sve sto je lepo, kratko traje...
Da li neko od vas slucajno ima neko resenje za ovaj problem zato sto stvarno vise nemam snage da se natezem oko ovoga a ovi iz SBB-a definitivno ne zele da saradjuju?

Unapred i vecito zahvalan :)

P.S. Mozda bih trebao da napomenem da zivim u Nisu, u naselju Duvaniste...
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
50ms i radujes se :warning:
Mozes li mi reci koliki je ping kada direktno spojis racunar utp kablom na nekom od lan izlaza WR740N a koliki je ping kad zaobidjes taj ruter i direktno ubacis utp kabl u racunar?
(kada to budes radio gledaj da ti sve wireless konekcije budu disconnect na racunaru)
 
Učlanjen(a)
21.07.2013
Poruka
2
Vidis koliko je ocajno... :/
Provericu za neki dan zato sto trenutno nisam kuci pa javljam rezultate ;)

Izgleda sam uspeo da resim problem. Na kraj pameti mi ne bi palo da je to u pitanju... Slucajno sam primetio da mi je uTorrent stalno ukljucen (ni jedan torrent nije bio aktivan niti "ucitan" u uTorrent...) pa sam ga ugasio. Ping se odmah spustio sa skoro 200 ms na nesto ispod 20 ms sto je, barem po mom misljenju, prihvatljivo :D
Hvala na pomoci, ako opet pocne da zeza (a nadam se da nece) odradicu ovo sto si mi rekao pa javljam ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top