Eksperti sa Kembridža u Srbiji

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Eksperti sa Kembridža u Srbiji











Izvor:
rts.rs








Potisivanjem ugovora o saradnji, svetski eksperi iz Kembridža će sve češće držati predavanja u Srbiji. To je način da Beogradski univerzitet možda nadoknadi što je propustio, jer kako kažu na Filološkom fakultetu, Beogradski univerzitet je Kembridž u Srbiji i regionu.

Osim profesora sa Berklija, studentima Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, predavanja drže i profesori Kembridža. Potisivanjem ugovora o saradnji, svetski eksperi će sve češće držati predavanja u Srbiji.


Fotografija-sa-radnog-dorucka.JPG



Filolozi smatraju da bi trebalo sarađivati sa najboljim univerzitetima u svetu, pa su tako predavači sa Kembridža sve češći gosti. Ovoga puta govorilo se o izučavanju jezika.


"Došla sam da bih podelila svoje ideje i iskustva sa kolegama iz Beograda ali isto tako i da se dogovorimo oko saradnje u izučavanju engleskog jezika na vašem univerzitetu, metodologiji i pedagogiji", kaže Džoslin Vajbred sa Univerziteta u Kembridžu.


Direktor Programa za učenje stranih jezika Univerziteta u Kembridžu Nebojša Radić rekao je da podrška, trening nastavnog osoblja na univetitetskom nivou ali i u višim školama, ili gimnazijama, su parametri gde se može više uradimi.


Britanski ambasador Majkl Devenport kaže da je zadovoljan početkom ovakve saradnje, jer postoji veliki potencijal za njen razvoj.


"Mogu da vam kažem kao bivši student na Univerzitetu u Krembridžu, još jače je moje zadovoljstvo, što imam priliku da sam ovde na početku ove važne, odnosno saradnje između naših univerziteta", rekao je ambasador Velike Britanije u Srbiji Majkl Devenport.


Na Filološom fakultetu kažu da će ovakve posete biti sve češće i da će profesori sa Kembridža predavati ne samo doktorandima nego i studentima master i osnovnih studija.


"To je način da Beogradski univerzitet možda nadoknadi što je eventualno propustio jer Beogradski univerzitet je Kembridž u Srbiji i regionu", rekla je prodekan Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu Ljiljana Marković,


Dekan Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu Aleksandra Vraneš rekla je da se nada da će zajedno raditi na razvijanju multimedijalnih sadržaja za interaktivno učenje, i za učenje na daljinu.


Univerzitet u Kembridžu spreman je da ustupi svoju bazu za 160 stranih jezika svih multimedijalnih sadržaja, kao što je i Filološki fakultet spreman da razvija multimedijalne sadržaje za srpski jezik i književnost.
 
Natrag
Top