Ekologija

Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
2
EKOLOGIJA


Humankind has not woven
the web of life.
We are but one thread within it.
Whatever we do to the web,
we do to ourselves.
All things are bound together.
All things connect.


CHIEF SEATHL


Nažalost, malo je verovatno da će ova tema dostići popularnost poput bilo koje druge teme. Nama (ljudima) zanimljivija su nam bilo koja druga životna pitanja sem ekologije. To je zato što (mi ljudi) polazimo od činjenice da je očuvanje životne sredine stvar koja se podrazumeva, da je relativno "zanimljiva" tema koju ne shvatamo baš ozbiljno i da je stvar koja se tiče celokupne zajednice.

Dragi moji, moram ovo da demantujem, jer smatram da je očuvanje životne sredine ključna stvar za čovečanstvo i za sav biljni i životinjski svet koji nas okružuje i da se tiče nas samih. Samo ako pojedinačno izgradimo svest o očuvanju prirode, tek onda možemo delovati kao zajednica. Takođe, to bi trebalo da bude jedna od osnovnih tj. primarnih tema na ovom i bilo kojem drugom forumu, jer smo "već previše štete napravili do sada".

Imam 39 godina i već dugo se bavim ovim pitanjima. Na žalost, posle toliko godina našeg (ljudskog) evolutivnog razvoja, postoje tek mali pomaci u ovoj oblasti.


Pozivam sve ljude koji su iz struke i sve ljude dobre volje, da se uključe u diskusiju i iznesu svoje mišljenje. Na taj način bi preko ove teme učestvovali u kreiranju celokupne ekološke svesti nacije i poboljšanje u odnosu čovek - priroda. :)
 
Natrag
Top