Eklamsija!

Član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruka
23
Mozda ce nekom biti cudno posto pretezno suprotni pol je prisutan u ovom potforumu,ali ovde sam samo da bi vam ispricao sta se meni i prvenstveno mojoj zeni dogodilo u trudnoci,a i na samom porodjaju.
Sve je pocelo jednom lepo planiranom trudnocom oko koje se nismo mnogo trudili jer je bukvalno iz prve ostala u blagoslovenom stanju.Kako vec biva odemo kod njenih da saopstimo da se uzimamo itd..kako to vec obicaji nalazu pocnemo da zivimo zajedno i da planiramo dalji zivot.Imena smo odmah dodelili M-Petar,Z-Sandra.
Vec drugog meseca trudnoce,pocela je da oseca bolove i probadanja u predelu bubrega i samog stomaka,mi kod lekara i oni nama pravo utesno kazu kako su to kontrakcije i da je sad sve pitanje prirodne selekcije i da se naoruzamo progesteronom pa dok ne prestane.Tad sam prvi put osetio svu bahatost lekara,koji ti nesto ovako saopstava i kaze da zuri.

Sve se to lepo zavrsilo i 5-og meseca trudnoce krecu ponovo,bolovi tako jaki da je prekukala i zazalila sto je ikada ostala trudna.Opet kod lekara kad oni u svom svojem znanju,krenu da nas setaju od specijaliste da specijaliste.Kompletan sistematski pregled smo obavili tih meseci i niko nista nije video posto je bila savrseno zdrava.Objasnjenje strucnih ljudi je bilo da se ona malo vise prenemaze i da ne pridajem znacaj tome,posto su zene osetljivije itd...,ali meni zena i dalje place,ne spava nocima,moli za pomoc.Teski momenti.

Dodje 19-ti april,dan kada sam postao otac i dan kada sam ,mogao da postanem najtuznije bice na ovoj planeti.
Usled jakih bolova tog jutra oko 8h odvezao sam je u dr.Dragise Misovica,na prijem.Neprestano rezanje u predelu bubrega je tamosnjim specijalistima bilo znak da je nastupio porodjaj i hitno u salu.Ukljuce joj indukciju i reci javicemo vam se.Iscekivanje,prozeto tako negativnim mislima,da sam u jednom momentu sestri rekao kako osecam da nesto nije ok,a moja Maja je tada vodila borbu za dva zivota.
Indukcija je samo pogorsala vec poodmaklu eklamsiju i kada je nastupila ona je jednostavno pala u nesvest i pocela da krvari,dok oni nisu znali sta se i dalje desava.
Srecom pa je bila prisutna jedna dr.koja od svih njih u pomenutoj bolnici ima pravo na zvanje dr.,prepoznala je o cemu se radi i krenula u spasavanje zivota,prvenstveno njenog,jer u tim slucajevima majka se spasava,bebi sta bog da.
Nama je dao da obe prezive i HVALA MU posto je vrlo mali procenat slucajeva gde obe prezive,a bez ikakvih ostecenja je jos manji,mozda 1%.
Mi smo u tom jednom procentu i 19 april je dan kad smo se nas troje ponovo rodili.

Sve one koje citaju ovo a u blagoslovenom su stanju i imaju ove simptome,neka same skrenu paznju svojim lekarima posto oni nece primetiti,jako tesko.
 
Natrag
Top