Editovanje XBMC skina Aeon Nox

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
SKINOVI ZA XBMC

Kada smo kod skinova postoji dosta skinova sa razlicitim izgledom i funkcijama a neke od njih mozete naci na adresi.....

:download:

Kod:
http://xbmc.org/skins/

Svi noviji skinovi su dosta funkcionalni i odlikuju se jednostavnim radom u njima kao i Customize opcijom pomocu koje mozete podesiti vas skin po vasoj zelji i naravno usput mozete i promeniti defaultne slike svojima sto sam ver ranije opisao na koji nacin...

Ja konkretno koristim AEON NOX skin koji se moze podesiti bas kako pozelite,pocev od podgrupa,boje,slika,zatim efektne Dim opcije i mnogo toga jos.....

AEON NOX EDITOVANJE

Postupak je jednostavan....Izaberite klikom misa Settings.....broj 1

MOjnW.png



Zatim u Settings delu odaberite Skin opciju.....broj 2

R9bMPLgjC.png


Posto sisli na Customizers deo.....broj 3,kliknite misem na Main meni item customizer.....broj 4

l9VJ7Kpc.png


Sada mozete pristupiti kreiranju dosta stvari na vasem skinu......Naprimer ako zelite kreirati novu podgrupu u home prozoru potrebno je da odete na podgrupu koja je precrtana sa X i klikom misa izaberete General Options.....broj 5

P7t2jd5.png


Otvorice vam se novi prozor gde mozete polako pristupiti kreiranju dugmeta po zelji.Recimo klikom misa na change Label dajete ime po zelji novom dugmetu na home prozoru....broj 6,mozete dodati neki widget od desetak ponudjenih ,a i sami mozete kreirati vezano za zeljenu podgrupu (uglavnom su to precice ka zeljenim addonima ili funkcijama)...broj 7.Zatim mozete dodati i razne submenije vezano za vasu podgrupu....broj 8,a takodje i izabrati zeljenu ikonu od stotine ponudjenih....broj 9

nB6ejGXd.png


Najbitnija stvar je naravno kada sve podesite odredjivanje lokacije ka vasoj podgrupi.Ova opcija je najvaznija jer morate odrediti pravu lokaciju kada kliknete misem u home prozoru na podgrupu da vam se otvori bas tga podgrupa ,a odredjivanje lokacije mozete uraditi u delu Choose Type.....broj 10

kIM4HucSb.png


Takodje jako bitno je kada kreirate sub meni i ako kreirate da odredite pravi i date svim dugmadima u njemu ispravnu lokaciju.....broj 11

IjBvP.png


Kao sto sam vec napisao sub meni su dugmad koja se nalaze ispod zeljene podgrupe a usko su vezani za tu podgrupu i klikom misa na neki od njih vodi na lokaciju u okviru podgrupe u kojoj se nalaze.....

KDJ4X.png


Kada uspesno kreirate kompletnu podgrupu potrebno je na kraju jos da je napravite vidljivom podesavanjem na opciju Enable-Disable(Otvoreno-Zatvoreno).....broj 12

3fgGuz.png


Kada obavite sva potrebna podesavanja i postavite dugme vidljivim mocicete i da koristite kreiranu podgrupu po vasoj zelji......

6LXr0PUWRc.png


Inace moj AEON NOX Repo sa ovim skinom imate na adresi.....

:download:

Kod:
     [URL="http://aeon--nox.googlecode.com/files/repository.aeon.nox.zip"]repository.aeon.nox.zip[/URL]
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
KOMANDE ZA PODGRUPE U AEON NOX STILU

Posto sam vec objanio kako se kreira nova dugmad na home stranici u Aeon Nox stilu naveo sam i da je najteze kreirati odgovarajucu precicu to jest odrediti lokaciju ka zeljenom delu.Zato cu pokusati da pomognem u tom delu.....Posto zavrsite sa kreiranjem dugmeta ,date mu ime,postawite widgete ako zelite potrebno je zatim odrediti lokaciju.Naravno trebate startovati general Options...

YpWdIk4ZPy.png


Kliknite misem na Choose Type....broj 1

Mkqozp.png


Zatim u novom prozoru klikom misa odaberite Custom opciju.....broj 2

QBgqvUb.png


Zatim upisite odgovaracucu komandu.....broj 3 a zatim kliknite misem na Done dugme.....broj 4

hl4dOpUW.png


A komande su sledece........

-Filmovi podgrupa - ako kreirate dugme za filmove iz vaseg racunara komanda je ActivateWindow(videos,lokacija u racunaru foldera sa filmovima,return)

Naprimer u mom slucaju......

wC8lhIf.png


- Videos podgrupa - komanda je ActivateWindow(Videos,root)

- Programs podgrupa - komanda je ActivateWindow(Programs,Addons,return)

- Settings podgrupa - komanda je ActivateWindow(settings)

- Search (pretraga) podgrupa -komanda je RunScript(script.globalsearch)

- Shotdown (gasenje ) podgrupa - komanda je ActivateWindow(1113)

- Favourites podgrupa - komanda je ActivateWindow(favourites)

- Weather (prognoza) podgrupa - komanda je ActivateWindow(Weather)

- Images (slike) podgrupa - komanda je ActivateWindow(Pictures,root)

- Music podgrupa - kod mene je komanda ReplaceWindow(MusicLibrary,Addons,return) jer klikom misa na podgrupu addons dolazi se do njih....

- Serije podgrupa - ako kreirate dugme za serijeiz vaseg racunara komanda je ActivateWindow(videos,lokacija u racunaru foldera sa serijama,return)

Za podgrupu za startovanje Programa iz racunara ili Dokumenta iz racunara sledi dodatno objasnjenje jer je proces malo komplikovaniji...
 
Natrag
Top