Džoni Štulić traži 25 miliona evra

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Džoni Štulić traži 25 miliona evra od Kroacije Rekords











Izvor:
Novosti.rs







Kompozitor i pevač saopštio je da će tim američkih i evropski advokata u njegovo ime pokrenuti veliki sudski spor protiv Kroacije Rekordsa.



z-stulic_310x186.jpg



ZAGREB - Kompozitor i pevač Branimir Džoni Štulić saopštio je da će tim američkih i evropski advokata u njegovo ime pokrenuti veliki sudski spor protiv Kroacije Rekordsa i da će tražiti 25 miliona evra odštete za krađu autorskih prava.

S obzirom da Štulić ne daje intervjue, preko svog portparola Zorana Živkovića i urednika njegovih Jutjub kanala, portal Index.hr prenosi da je zamoljen da objavi objašnjenje Štulića koje je nazvao "Najveća pljačka u istoriji roken rola.

Do 1991. kako je naveo potražuje 12 miliona evra, a za ukradena autorska prava od 1991. do danas još toliko.
Štulić je naglasio da je potpisivao samo izvođačke tipske ugovore, a ne ekskluzivne, koji su vredeli šest meseci, i koji su (u slučaju uspeha omogućavali isplatu izvođačkih honorara u roku od pet godina.

U saopštenju ističe da ga od rata do danas kuće nisu izvestile ni o čemu, a u međuvremenu su prodali licencu za proizvodnju njegovih ploča Pinku, nedavno RTV u Zagrebu i "nekakvom Rebeat-u", zatim su nadopisali svoj kopirajt preko njegvog i kao takvog ga prodali.
Imam svoj "kopirajt (Azra music) koji sam otvorio '81. sa Ravno do dna, i koji pokriva sve moje pesme", naveo je Štulić.
"Ne volim kad mi na temelju ukradenih točkova svojataju i auto", kaže on.

"Crorec i dalje ilegalno prodaje moje pesme za velike pare i on lajn preko Amazona; iTunes, eMusic itd. Do '90. potražujem 12 miliona evra, zatim dvadesetogodišnje kamate na 12 miliona, plus prevara, krađa kopirajta i bezočnu eksploataciju zadnjih dvadeset godina, to se ne oprašta, kaže Štulić u objašnjenu svog sudskog zahteva.
 
Natrag
Top