Džimi Konors piše memoare

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džimi Konors piše memoare



Legenadrni teniser najavio knjigu u kojoj će objasniti mnoge stvari vezane za profesionalni i privatni život u vreme najveće slave.


v209631p0.jpg



Bivši američki teniski as Džimi Konors piše memoare u kojima će govoriti o rivalstvu sa zemljakom Džonom Mekinroom, ali i otkriti razloge raskida sa teniskom zvezdom Krist Evert, saopštila je izdavačka kuća Harper-Kolins, navodeći da će knjiga izaći iz štampe iduće godine.

Autobiografija slavnog sportiste koji se smatra jednim od najboljih tenisera svih vremena biće objavljena povodom njegovog 60. rođendana i 30-godišnjice njegove poslednje osvojene titule na Vimbldonu, prenosi agencija Rojters.



"Mnogo toga je pisano o meni, mojoj porodici, mom ponašanju na terenu i van terena", kazao je Konors, dodajući da će "ova knjiga sve to promeniti".

"Ljudi misle da poznaju Džimija Konorsa. Oni ga ne poznaju, ali će ga upoznati kada pročitaju moju knjigu", stoji u saopštenju američkog tenisera.

v209631p1.jpg



Konors, levoruki teniser ubojitog dvoručnog bekhenda, poznat i po čestim ispadima na terenu, osvojio je u 20 godina dugoj karijeri rekordnih 109 titula, uključujući i osam grend slemova.

Bio je "broj jedan" na ATP listi tokom 160 uzastopnih nedelja od 1974. do 1977. godine.


Konors se obavezao da će u svojim memoarima govoriti i o komplikovanim odnosima sa pokojnom majkom Glorijom koja je bila teniski trener i koja mu je pomogla na početku karijere.


(Tanjug)


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top