Dugovala sam 2.000, a uzeli su mi 8.000 kuna!

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Dugovala sam 2.000, a uzeli su mi 8.000 kuna!





Danas.hr 24.07.2011.

0351007.48.jpg



Prije nekoliko dana Renata Projić dobila je poruku da na računu ima minus od 500 kuna. Pomislila je da je u pitanju neka pogreška, ali nakon toga stigla je poruka da je u minusu 1.000 kuna. Upalile su joj se alarmne lampice, pa je otišla u svoju banku.

Dugoraćanka Renata Projić samohrana je majka dvoje školaraca, djevojčice od osam i sina od 13 godina, uza to je i nezaposlena. Živi od dječjeg doplatka i onoga što sa svojih deset vrijednih prstiju uspije za djecu privrijediti. Nije joj teško drugima očistiti, izglačati, o drugima se brinuti, jer sve to njezinoj djeci donosi kruh na stol.

Prije nekoliko dana Renata je dobila poruku da na računu ima minus od 500 kuna. Pomislila je da je u pitanju neka pogreška, ali nakon toga stigla je poruka da je sada u minusu 1.000 kuna, piše Slobodna Dalmacija.

Otišla je u Split, u poslovnicu svoje banke, Hrvatske poštanske banke, upitati gdje je problem, jer na računu je imala nešto više od 8.000 kuna.

"Uštedjela sam djeci za knjige, a tada su krenule provale po stanovima. Mislila sam, pa neću držati novac doma, te sam ga položila u banku čiji sam klijent godinama i u koju imam povjerenje", kaže Renata.

'Skinuli' novac sa zaštićenog računa

Njeno povjerenje u tu banku zauvijek je izgubljeno. U HPB-u su joj rekli da je račun blokiran zbog ovrhe koju je pokrenuo mobilni operater TELE2, kojemu je ostala dužna 2.000 kuna. O ovrsi nikada nije bila obaviještena, nije zaprimila ni jednu opomenu, od nje nije zatraženo ni da plati dug, ništa, samo je ovrha sjela...

"Zašto mi nisu skinuli tih 2.000 kuna i ostavili ostalo?", kaže Renata, koja je doslovno ostala bez kune.

U poslovnici banke joj nisu znali reći zašto je tako, nego su je uputili u Finu, ali tamo su joj ponovili iste riječi i uputili je u – matičnu poslovnicu. Renati nije jasno kako su mogli izvršiti ovrhu nad računom na koji dobiva dječji doplatak, s obzirom da je on zakonom zaštićen.

Iz HPB-a su poručili da su postupili prema podacima sadržanim u nalogu dobivenom od Fine.
 
Natrag
Top