MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Du Du A was formed in 1981 by the former Grupa I member Dejan Kostić (guitar, bass, vocals) and the former VIA Talas member Vuk Vujačić. The two started writing material which featured a combination of funk, reggae and dance music. During the late 1981, the band was joined by the former Ganeša member Zoran Zagorčić (keyboards, vocals). A number of musicians collaborated with the group, including Nebojša Antonijević "Riki Rif", Goran Vejvoda, Bebi Dol, Saša Habić, Dejan Stanisavljević, Igor Gorstuški and Vlada Funtek.

Their debut single "Ja Tarzan, ti Džejn" ("I Tarzan, You Jane") was one of the first Yugoslav recordings to feature a form of rap music. The single appeared on the debut album Primitivni ples (Primitive Dance), produced by Dejan Kostić, presenting the band's interest in a diverse range of at the time popular genres. The album featured the prominent songs "Solar", "Ja ne bi, ne bi, ne bi" ("I Would Not, Would Not, Would Not") and "Strast" ("Passion"), a cover version of the blues standard "Fever". The song "Znaš li devojku" ("Do You Know The Girl") featured the African American vocalist Steve Haningtnon "Steva Šumadinac".

After the album release, during 1983 and 1984, the band was on hiatus because Kostić had been in Egypt, performing in Cairo clubs. On his return, the band resumed their activities. However, with the exception of the single "Irie", released in 1985, the band had not released any material until the appearance of the acoustic version of the song "Era Vulgaris", recorded at the unplugged festival held on January 1994 in Sava Centar, on the various artists live album Bez struje (Unplugged), released by MTS Records in 1994.

The comeback album Ritual, released in 1996 on compact cassette only, beside the material entirely written by Kostić also featured a cover version of the Stevie Wonder song "I Wish" with lyrics in Serbian language entitled "San" ("A Dream"). Kostić recorded all the instruments on the album with the help of Miloš Pavlović (guitar, co-producer, co-author, sound technician), Nenad Jovanović (vocals), Srđan Marković "Đile" (vocals) and Dejan Stanisavljević (piano).

The band is currently working in the lineup Dejan Kostić (vocals, sampler, guitars, bass, rhythm machine) and Vesna Zafirović (vocals)

Izvor: Wikipedia, the free encyclopedia



Du Du A je formirana 1981,od člana bivše grupe GRUPA I,Dejana Kostića,(gitara,bas,i vokali)i od člana bivše grupe VIA Talas Vuka Vujačića.Njih dvoje su počeli da "prave"materijal koji je bio kombinacija fanka,regea,i "dance" muzike (funk, reggae and dance music).
Krajem 1981 godine grupi se pridružuje i član bivše grupe Ganeša,Zoran Zagorčić (klavijature,vokali).Takođe su sarađivali i sa mnogim izvođačima kao što su Nebojša Antonijević "Riki Rif", Goran Vejvoda, Bebi Dol, Saša Habić, Dejan Stanisavljević, Igor Gorstuški and Vlada Funtek.
Prvi singl "Ja Tarzan, ti Džejn" bio jedan od prvih snimaka,i bivšoj Jugoslaviji,koji je imao i sadržaje rap muzike (rap music).Singl se pojavio i na debi albumu "Primitivni ples" (Primitive Dance),u produkciji Dejana Kostića,i imao je sadržaje različitih "stilova" (genres).Na Albumu,između ostalih bile su pesme "Solar", "Ja ne bi, ne bi, ne bi",kao i "strast"pravljena kao "cover version" pesme "Fever". U pesmi "Znaš li devojku" pojavljuje se afro-američki pevač Steve Haningtnon,starije generacije ga pam pesme te kao "Steva Šumadinac".
Tokom 1983 i 1984 Dejan Kostić je bio u Egiptu,"pevajući" clubovima Kaira.Kad se vratio.....okupio je ponovo bend,ali osim singla "Irie",realizovan 1985,nije ništa izdato,sve so 1994,kad je snimljena pesma "Era Vulgaris",za potrebe festivala "bez struje" (Unplugged)održanog u Sava centru....izdat od strane MTS Records.
Povratnički album Ritual realizovan je 1996,ali samo na kasetama,i sadržavao je materija pisan od strane Kostića,u kojem je između ostalih bila i "cover version" Stevie Wonder-a, "I Wish",ali na srpskom jeziku, sam je naslov prepravljen u "San",ostatak materijala su bili intrumentali,uz pomoć prijtelja,CITIRAM:
"Miloš Pavlović (guitar, co-producer, co-author, sound technician), Nenad Jovanović (vocals), Srđan Marković "Đile" (vocals) and Dejan Stanisavljević (piano)."



(prevod by Maja)

PS,nigde nisam našao išta o njima na našem jeziku,hvala mojoj ćeri na pprevodu,i oprostite na "sitnim" greškama.......Du Du A je ipak obeležila jedan deo,tadašnje "bivše SFRJ" muzike.......dens muzike,a album "primitivan ples" zauzima jedno od glavnih mesta među mojim gramofonskom pločama
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
[h=1]BUGI PORED REKE KONGO[/h]


[h=1]Znas li devojku (Kaya)[/h]



[h=1]STRAST-FEVER[/h]


[h=1]Era Vulgaris[/h]

 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680


Grupa VIA Talas......bivša grupa drugog člana Du Du A,Vuka Vujačića
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
PS,nigde nisam našao išta o njima na našem jeziku,hvala mojoj ćeri na pprevodu,i oprostite na "sitnim" greškama.......Du Du A je ipak obeležila jedan deo,tadašnje "bivše SFRJ" muzike.......dens muzike,a album "primitivan ples" zauzima jedno od glavnih mesta među mojim gramofonskom pločama

Ima biografija na jednom od prvih domaćih foruma koji se počeo baviti digitalnim ripovanjem muzike sa ploča...

Grupi Du Du A su 1981.g. osnovali Dejan Kostic(ex Grupa I , gitara, vokal, bas) i Vuk Vujacic (ex Inmorata I Via Talas , saksofon). Vec na prvim snimcima ponudili su kombinaciju funk , reggae i dance muzike.Krajem iste godine u grupu dolazi i Zoran Zagorcic(klavijature, vokal, ex Ganesa). Sa njima su sdaradjivali Nebojsa Antonijevic Anton(na ploci potpisan kao Riki Rif), nezaobilazni Goran Vejvoda , Bebi Dol , Dejan Stanisavljevic(ex Beograd) i mnogi drugi.

Na debi singlu iz 1982.g. u pesmi "Ja Tarzan ti Dzejn" prvi su ponudili formu rap pevanja, a iste godine im izlazi i debi album "Primitivni ples". Na njemu su ponudili razlicite, tada aktuelne svetske zanrove.Tokom 1983. i 84.g. pauzirali su u radu, jer je Dejan zajedno sa Bebi Dol svirao po klubovima u Kairu.Kasnije nastavljaju sa koncertnim aktivnostima i studijskim snimanjima, ali godinama nista neobjavljuju.Tek 1994 sa pesmom "Era vulgaris" nastupaju u Sava centruvm na unplugged festivalu i ta kompozicija izlazi na zajednickom CD izdanju " Bez struje".

Povratnicka kaseta "Ritual" izlazi 1996.g. Kompletan autor je bio Dejan Kostic a ujedno je svirao i sve instrumente.Album prolazi dosta nezapazeno.

Dejan Kostic je jedna od znacajnijih figura beogradskog novog talasa. Sem aktivnosti u Grupi I , svirao je bas u pesmi «Pazite na decu» na albumu «Bistriji ili tuplji covek biva kad...» Sarla akrobate , gitaru i udaraljke na maxi singlu «Rudi» i albumu «Ruze i krv» od Bebi Dol . Zoran Zagorcic se po zavrsetka fakulteta bavi alternativnom medicinom i prevodjenjem , a sredinom devedesetih svirao je klavijature sa El. Orgazmom i ucestvovao na snimanju ploce «Zasto da ne? « . Od posledice saobracajne nesrece preminuo je 1998.g.

Diskografija

Singlovi

Ja Tarzan ti Džejn / Afrikanac iz Beograda" (PGP RTB 1982.)
Romance / Irie (Jugoton 1984)
Irie / Primitivni ples (Jugoton 1985.)

Albumi
Primitivni ples (PGP RTB 1982.)
Ritual (Good Taste Records 1996. kaseta)
Y Trash RawButs (DUAHBOLIQUE 2005.)


srodno http://serbianforum.org/domace-biografije/170305-zoran-vracevic.htmlhttp://serbianforum.org/domace-biografije/170305-zoran-vracevic.html






 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680
Death,puno ti hvala...moram da napišem,možda Spamujem...ali,

Radim doktorsku disertaciju nešto na temu "music around the globe",sad ako nije baš po pravom engleskom,izvinjavam.......

Naime,prijavi se da budem ovde urednik,jer skupljam materijal,i tekstove pesama,i biografije,nešto kao wikipedija......i već kad sam tu da pomognem Crvenoj koliko god mogu,mada,ovo nije Download sekcija sa onim liliputancima.......a za Du Du A....mnogo ti hvala.......sad će ga tamo bacim u WORDU......pozgrav celoj ekii ovde....

Izbrisaću ovo u toku večeri....samo da se JAVNO zahvalim čoveku
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma nema na čemu ;)
Pre par godina nije bilo lako naći biografije i kvalitetne ripove, naročito vinil sada je drugačije. Upravo sam našao da Du Du A ima još jedan album "Y Trash RawButs" ali osim par pesama koje mogu da se čuju na myspace-u nigde o tome nema podataka.
A 90-91 snimljeno je nekoliko pesama koje nisu izdate. To su:
Fantasy (dve verzije), jednu sam postavio u prethodnom postu, Streets i Era Vulgaris (Max & Intro i Du Du A). A na ovom zadnjem albumu se nalazi i treća verzija pesme Fantasy.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top