Drustvo pomoc oko Background-a na sajtu ako moze!HTML i CSS!

Član
Učlanjen(a)
19.06.2013
Poruka
61
body{
background-image:url('Slika.jpg');
background-repeat:no-repeat;
}
Postavio sam "Sliku" na pozadinu sajta,sve je OK. ali je slika manja.Kako da je razvucem preko celog ekrana?
max-width: 100%;
height:auto;
Probao sam ovako ali nista se ne desava,ostaje iste velicine.Ako neko zna kako se to radi nek napise ako je raspolozen!
Pozz!!!
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
pogledaj ovde

Kod:
http://www.w3schools.com/css3/css3_backgrounds.asp

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Npr.
Kod:
div {
    background: url("img_flwr.gif");
    background-size: 100% 100%;
}
ali ovde je problem što će slika biti deformisana (tj. biće joj promenjene proporcije) u zavisnosti od osnosa strana DIV elementa (za koji se uglavnom ne zadaje visina, koja zavisi od sadržaja), pa bi bilo dobro za background-size da drugi argument bude "auto", međutim, tada će slika biti ili odsečena ili će se ponavljati (ili će visina DIV-a biti baš "taman" što je retkost, osim ako je DIV fiksne visine i slika je iste visine), pa je poželjno staviti opcije da se slika ne ponavlja i da bude centrirana. Takođe, ako hoćeš da se ne pomera pri skrolovanju, staviti "fixed", dakle taj red isti kao što je već stavio Sir Oliver, pa će biti:
Kod:
div {
    background: url("img_flwr.gif") no-repeat center center fixed;
    background-size: 100% auto;
}
 
Učlanjen(a)
15.12.2013
Poruka
9
background: #fffced url(../images/bg2a.jpg) center 0 no-repeat fixed;

Kroz sccs postavis taj BACKGROUND . postavlja se i boja (#ffffff) , pa url?(). U folder sa slikama smestis fotografiju i povezas je kroz url (postavis je na html stranu . Nije potrebno nista u html -u .

Mada moze i na html strani , ali opet ne znam zasto . Sve sto ne mora ne pises na HTML .
 
Natrag
Top