Šta je novo?

Dropbox promocija sa Samsung kompanijom je zavrsena ! sta sada ?

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
425
Pre dve godine sam "dobio" na poklon 50- ak gb od Samsunga na Dropbox-u

u medjuvremenu sam upload-ovao jako puno slika , pre toga resizovane, sve u svemu oko 140 gb slika sam smanjio na nekih 15 ak gb.

i neki dan dobio poruku:
When you got your Samsung device, you received 48 GB of additional Dropbox space for 2 years. That additional space expires on March 4.

If you're over your space limit after March 4, you'll no longer be able to save photos, videos, or docs to Dropbox. But, if you'd like to get more space, upgrade to Dropbox Plus!

Upgrade to Dropbox Plus
Thanks for supercharging your Samsung device with Dropbox.

Happy Dropboxing!
- The Dropbox Team

Upgrade je na 1TB i to je oko 100$

Pitanje :
Da li ce mi posle 4.Marta sve ukinuti,obrisati, ili ostaviti samo onih pocetnih 2 gb ili nesto trece ???

U medjuvremenu skidam sve i upload-ujem na Gdrive,

Ima li neko drugi predlog ?

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.336
Sve sto je "besplatno" je pod velikim znakom pitanja tako da se na to ne treba oslanjati. Da sam na tvom mestu kupio bih dodatni hdd ako nemam prostora na kompu i sve cuvao na njemu jer je moje vlasnistvo, a ne neki iznajmljeni prostor koji imam na "odredjeni period"

Član
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
4
Brišu sve! Dropbox je najveće đubre! Gdrive i Cloud mail.ru su sto puta bolji!

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
425
Interesantna stvar raspolazem sa 17.2 GB od raspolozivih 11.38GB
Screenshot_2.png
Inace sto se tice cuvanja podataka (slika) one su na sigurnom na posebnom hdd od 500GB
Dropbox koristim kao privremeno cuvanje i te slike su smanjene (resize) oko 9 puta !

PS
mogu gledati i brisati ali ne mogu uploud-ovati , ali kad izbrisem neki od foldera ili fajlova , to ne utice na ukupan zauzeti prostor ????
Zanci napisali su da imam 17,2 GB ! ja izbrisem 10 GB , ali i dalje stoji 17,2 GB ??? ( izbrisem permanently )

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moze ih zeznes, nagovori prijatelje da se prijave preko tvog naloga i od svakog prijatelja dobijes valjda po 500MB sve do 16 GB. Posle toga ce opet moci da uploadujes do 16GB posle brisanja. Znaci nagovori brata, strinu, tecu i ostale da se prijave ili recimo kad neki gost kod tebe dodje kuci i udje u kenjaru, ti mu grabni mobilni i prijavi ga kao svog referala. Mada ima i drugi alternativni metodi, ali je najmiliki trik da nemas toalet u WC pa ovi cekaju unutra dok ti vrsis transakciju.
Znaci do 16 GB stos radi, sretan rad.

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
425
Pa to sam i radio zadnjih godina od 2 gb koliko daju ja sam stigao do 11.38GB,
500MB po 500MB ...od prijatelja, komsija ...
i sad brisem "visak" do 17GB ...

PS
evo nakon 2 dana obrisali 2gb

Prilozi

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,6 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ne vidim sliku, pise da moram unapred da se zahfalim da bih je video. Hehe, ovo me podseca na onog @HyperSnap on ti kao pomogne al mora da legnes napupen ili drzeci se za radijator. Osnovna namena foruma je da se link postavi bez uslovne zahfale i onda ti se neko zahfali od srca. Inace kad ovo kazem drugima oni me kao zamrze i prestanu da dolaze na forumu, kao fora zivotno sam ih osakatio i sad sledi kazna.
Znaci od sad kad postavljas slike u taj dodatak gledaj da ne bude ovo sa nametnutiom zahvalom, evo iz principa cu ti se zahvalim na ovaj prethodnu da izbegnem ovo sa uslovnom.
---
E, sad posto nisam video sliku pa ne mogu da ocenim sta je na njoj, ..sta znaci ovo obrisali 2GB, jesu li obrisali osnovnih 2 ili obrisali 2 ispred onih 16, pa sad imas 16 za referisane golubane)do 16 moze za referale). Ko zna mozda je i u pravu ovaj @majorgaspar.
Use use i u svoje kljuse brajko, ..ce da imas poverenja u tamo neki sajt, kad rikne, onda samo pozovi Chanka od Vojvodine da ti odsvira na violinici notu, a ti mu za kusur potprashi zadnjicu sa Lugera sto ti ostalo od tate iz drugog svetskog i tolko za tolko.

Sve sto moze da se kaze povodom ove cele situacije sa tim hostovima je da covek treba imati u vidu da to jednog dana moze da ode i da posle svi linkovi ka slikama budu bezkorisni. Znaci nije problem na svom hardu imati rezervu, nego problem nastane ako imate mnogo postova koje kasnije treba prepravljati itd.

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
425
Nisam imao nameru da sliku zamrzavam niti znam kako se to radi !,niti me to interesuje, niti sam to radio zadnjih skoro pa 8 (osam) godina ,, (zar vec toliko ???) niti cu ubuduce.
Sliku ponovo objavljujem :
Screenshot_2.png
vec treci dan stoji ova informacija o raspolozivom prostoru ! bez obzira na brisanje !
znaci 11.38 GB sam "zaradio" 500 po 500 .
Pitanje: kako sa tim "zaradjenim" prostorom raspolagati?

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dobro ja sam se malo nasalio, ti me znas kakav sam. Kad obrises recimo da ostane popunjeno do 10 Gb, onda moze da ubacujes slike do 11.38(1.23GB i reciprocno). A do tada to namerno tako stoji jer znaju da ti ne moze da izdrzis pa ce nesto da obrises, a i za slucaj da doplatis za jos.
Inace moze da se prijavis za premijum nalog 30 dana dodatnih 50 GB(ili zajedno sa tekucim nalogom), samo ne znam sta ce posle da bude. Da se ne zezne da ti ne obrisu sve. Testiraj sa prijateljem, ali traje samo mesec dana.
Znaci ovo sad brisi ispod 11.38 da udjes u zelenu zonu.