drajver sa win 8.1pro na win7 pro

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav drustvo interesuje me da li se moze izvaditi blutut drajveri iz win 8.1 pro 64bita iso fajla i prebaciti na win 7 pro 64bita iso fajl?
I ako moze kako?
kako bi to radilo

Predpostavljam da ne moze ali ajd da pitam.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
da li se moze izvaditi blutut drajveri iz win 8.1 pro 64bita iso fajla i prebaciti na win 7 pro 64bita iso fajl?
Može, ali ne jednostavnim prevlačenjem miša "odavde onamo", odnosno, sav posao se radi u terminalu svejedeno da li ćeš raditi u win-u ili linux-u.
Osim komplikovane procedure, moraš i da znaš koje sve fajlove sadrži drajver koji te interesuje i na koji način da se oni "prijave" win-u 7, da bi ovaj znao da ih ima i da bi znao da ih upotrebi.
S obzirom da postavljaš takvo pitanje, nisam siguran da ćeš izaći na kraj sa svim tim.

kako bi to radilo
Ne može se znati dok se ne proba.
Posao je zahtevniji i sa vrlo lošom prognozom za uspeh.

BTW, a šta je glavni problem, te si se rešio na ovaj način da ga rešiš?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Može, ali ne jednostavnim prevlačenjem miša "odavde onamo", odnosno, sav posao se radi u terminalu svejedeno da li ćeš raditi u win-u ili linux-u.
Osim komplikovane procedure, moraš i da znaš koje sve fajlove sadrži drajver koji te interesuje i na koji način da se oni "prijave" win-u 7, da bi ovaj znao da ih ima i da bi znao da ih upotrebi.
S obzirom da postavljaš takvo pitanje, nisam siguran da ćeš izaći na kraj sa svim tim.


Ne može se znati dok se ne proba.
Posao je zahtevniji i sa vrlo lošom prognozom za uspeh.

BTW, a šta je glavni problem, te si se rešio na ovaj način da ga rešiš?

Pozdrav problem je u tome sto mucim muku sa tim drajverima vec pola godine na win7 pro.
Koristim blutut bubicu za telefon preko racunara sa onim malim blutut risiverom.Probao preko raznoraznih programa
da apdejujem ili instaliram drajvere ali ili skine pogresne ili neke koji polurade sa vec opisanim problemima.

Tesko pronalazi uredjaj dugo vremena trqje puca konekcija distorzije u zvuku preko skajpa(dvosmerni signal)
na juntjubu isto ponekad win7 i ne prijavi problem sa zvukom u winu pokazuje da ga ima u sekciji za zvuk ekvilajzer radi u ali se u bubici ne cuje zvuk.

Sad skoro sam instalirao win 8.1pro pre mesec dana i tih problema nema pronalazi uredjaj skoro odmah na skajpu nema distorzije zvuka cak i kad ima vise izvora npr razgovor preko skajpa i jutjub u pozadini ide mnogo manje problema skoro nikakvih.

Znam da ima programa za kreiranje custom instalacije iso fajla kao ntlite ili slicni program pa sam pomislio da se moze pomocu nekog takvog programa izvuci blutut draveri i prebaciti u win 7 ili uraditi backup drajvera nekim programom specijalizonim za drajvere kao driver easy ili driver pack solution mislim da u njemu ima backup opcija iz instaliranog sistema pa iz backupa izvuci i ubaciti u win7 iso?
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Probao preko raznoraznih programa da apdejujem ili instaliram drajvere ali ili skine pogresne ili neke koji polurade...
Traženje i instalacija drajvera se ne prepušta "tamo nekom programu"! Ako sa uređajem nisi dobio drajver, tada se oni traže SAMO na sajtu PROIZVOĐAČA uređaja. Ako na sajtu proizvođača nema drajvera, tada ih nema nigde, tj. tada si u problemu. Rešenje? Prvo, više ne kupujuš ništa od tog proizvođača i drugo, uređaj menjaš za isti takav drugog proizvođača koji ima podršku za tvoj os.
Inače, da li si posle instalacije win7 instalirao drajvere za čipset tvoje matične ploče? Ako nisi, obavezno to uradi.

Sad skoro sam instalirao win 8.1pro pre mesec dana i tih problema nema.
Ako imaš win8 na kojem nemaš problema, šta će ti win7? I zašto taj drajver moraš da implementiraš u iso fajl, a ne u već instaliran win?
Inače, instaliranje drajvera novijeg os-a u stariji najčeće uzrokuje još veće probleme.

Znam da ima programa za kreiranje custom instalacije iso fajla kao ntlite ili slicni program pa sam pomislio da se moze pomocu nekog takvog programa izvuci blutut draveri i prebaciti u win 7 ili uraditi backup drajvera nekim programom specijalizonim za drajvere kao driver easy ili driver pack solution mislim da u njemu ima backup opcija iz instaliranog sistema pa iz backupa izvuci i ubaciti u win7 iso?
Programi za kastomizaciju instalacije su jedno, a programi za "vađenje drajvera ili šta već..." su nešto sasvim drugo.
S obzirom ta tražiš dosta specifično rešenje, tada bi trebalo da informacije tražiš na sajtovima programa za koje si čuo. Da li si probao da odeš na sajt tog ntlite-a i pogledaš šta sve taj program može da radi. Ako može da "izvadi drajvere" (u šta sumnjam) i da ih doda na postojeću instalaciju (što je vrlo moguće) to će sigurno biti naglašeno u njegovoj specifikaciji.

BTW, bluetooth nije uređaj već tehnologija povezivanja, te (u zavisnosti šta se sa čime povezuje) za nju postoje razni "bluetooth" drajveri (hci, mtp, usb, net, printer...). Svi su oni u nekoj međusprezi, što znači da iz win8 treba da "pokupiš" sve drajvere koji imaju bilo kakvu vezu sa bluetooth tehnologijom, da ih "ubaciš" u STARIJU VERZIJU win-a i da se nadaš da će svi do reda raditi kako treba!

Ponavljam, posao je zahtevan i sa vrlo lošom prognozom za uspeh.

Jeftinije ti je da kupiš drugi uređaj koji je podržan u win7!
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Problem je sto Win.7 nema Bluetoth.
Kako si došao do ovog zaključka?

Moze da proba sa ove stranice.
Pročitaj prethodne postove i videćeš da bluethoot servis radi, što se može zaključiti iz informacije da računar i bt uređaj uspostavljaju vezu. Iz iste informacije se može zaključiti da njegov win ima podršku/servis za bt, kao što ima i generičke drajvere (hid ?) za njegov bt uređaj.
Ono što trenutno nema su originalni drajveri za bt uređaj. Već mu je spomenuto da ih potraži na sajtu proizvođača.

To je sve lepo navedeno na stranici za koju so poslao link. Ono što na njoj ne vidim je nešto novo u odnosu na sve do sada napisano u ovoj temi?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Kako si došao do ovog zaključka?


Pročitaj prethodne postove i videćeš da bluethoot servis radi, što se može zaključiti iz informacije da računar i bt uređaj uspostavljaju vezu. Iz iste informacije se može zaključiti da njegov win ima podršku/servis za bt, kao što ima i generičke drajvere (hid ?) za njegov bt uređaj.
Ono što trenutno nema su originalni drajveri za bt uređaj. Već mu je spomenuto da ih potraži na sajtu proizvođača.

To je sve lepo navedeno na stranici za koju so poslao link. Ono što na njoj ne vidim je nešto novo u odnosu na sve do sada napisano u ovoj temi?
Jedino ako je uradio ovako nesto sa tutortijala,a ni to nije 100% sigurno da ce bluetooth raditi
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Jedino ako je uradio ovako nesto sa tutortijala,a ni to nije 100% sigurno ...
Sa ovim "tutorijalom" se neće ništa popraviti!
Ovaj "tutorijal" je još jedan iz grupe "Kako u prazno potrošiti nn minuta života". U 6 minuta je pokazano samo kako se pravi šorkat na desktopu i ništa više. Jedina veza sa bt-om je što je napravljen šorkat za fajl transfer program koji koristi bt vezu.
... da ce bluetooth raditi
I dalje previđaš jednu stvar iz prethodnih postova Komsija76. Bluetooth RADI. Samo radi loše.
Velika je razlika između "NE RADI" i "RADI, ali LOŠE".

Lepo je što želiš nekome da pomogneš. Ali ako to već želiš, dobro pročitaj na šta se on žali i probaj da razumeš problem u celini. Ako ti je problem i dalje nejasan, pitaj ga za detalje. Svaki drugi način je medveđa usluga.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pozdrav problem je u tome sto mucim muku sa tim drajverima vec pola godine na win7 pro.
Koristim blutut bubicu za telefon preko racunara sa onim malim blutut risiverom.Probao preko raznoraznih programa
da apdejujem ili instaliram drajvere ali ili skine pogresne ili neke koji polurade sa vec opisanim problemima.

Tesko pronalazi uredjaj dugo vremena trqje puca konekcija distorzije u zvuku preko skajpa(dvosmerni signal)
na juntjubu isto ponekad win7 i ne prijavi problem sa zvukom u winu pokazuje da ga ima u sekciji za zvuk ekvilajzer radi u ali se u bubici ne cuje zvuk.

Sad skoro sam instalirao win 8.1pro pre mesec dana i tih problema nema pronalazi uredjaj skoro odmah na skajpu nema distorzije zvuka cak i kad ima vise izvora npr razgovor preko skajpa i jutjub u pozadini ide mnogo manje problema skoro nikakvih.

Znam da ima programa za kreiranje custom instalacije iso fajla kao ntlite ili slicni program pa sam pomislio da se moze pomocu nekog takvog programa izvuci blutut draveri i prebaciti u win 7 ili uraditi backup drajvera nekim programom specijalizonim za drajvere kao driver easy ili driver pack solution mislim da u njemu ima backup opcija iz instaliranog sistema pa iz backupa izvuci i ubaciti u win7 iso?
Da li mozemo znati koje su marke bubica i risiver?I od koliko bit-a ti je Win.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top