Dragović odbranio titulu kralja basketa, turnir uveličali Bogdan, Nedović, Kalinić...

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Dragović odbranio titulu kralja basketa, turnir uveličali Bogdan, Nedović, Kalinić...

848d51e31d1232ed82be9c9b0615f286.jpeg


Bogdan Dragović uspeo je da odbrani titulu kralja basketa u igri "1 na 1". On je u svom četvrtom uzastopnom učešću u velikom finalu Red Bull King of the Rock turnira, pred prepunim tribinama KK Crvena zvezda Telekom na Kalemegdanu, savladao Stefana Kojića rezultatom 20:11.

Od čak 512 igrača koliko je učestvovalo na turniru, Bogdan je jedini ostao neporažen, pa će u septembru u Istanbulu predstavljati Srbiju na svetskom finalu gde će nastupiti igrači iz 16 zemalja.

Tereni KK Crvena zvezda Telekom na Kalemegdanu proteklog vikenda ugostili su basketaše iz cele Srbije na šestom po redu Red Bull King of the Rock turniru u Beogradu, 512 igrača borilo se u utakmicama 1 na 1 za titulu kralja srpskog basketa. U konkurenciji koja je bila daleko jača nego prethodnih godina, igrači su tokom osam kvalifikacionih turnira morali da se izbore i sa visokim temperaturama koje su u pojedinim trenucima prelazile 35 stepeni Celzijusa.

Turnir je okupio igrače iz cele Srbije, a bilo je mesta i za igrače iz Republike Srpske, Crne Gore, kao i za jednog igrača iz Grčke. Najmlađi učesnici na turniru imali su 16 godina, dok je najstariji igrač bio Darko Savić iz Negotina sa 38 godina.

U petak i subotu održani su kvalifikacioni turniri na kojima su igrači bili podeljeni po grupama od po 64 igrača, a za prolaz na finalni turnir bilo im je potrebno da se plasiraju među osam najboljih u svojoj grupi. Favoriti poput Nikole Vujovića, kralja basketa iz 2013. godine bez većih problema su uspeli da se plasiraju među 64 najbolja igrača, ali među najboljima su bili i neki novi klinci. Za sportski duh kvalifikacija izdvojeno je učešće Radivoja Raše Mirkovića (33). Radivoje je nakon dvogodišnjeg oporavka od saobraćajne nesreće, po prvi put izašao na teren što je izazvalo pozitivne reakcije publike i igrača.

Veliko finale Red Bull King of the Rock turnira ponovo je privuklo veliku pažnju publike. Tribine na Malom Kalemegdanu ispunilo je preko 2.500 ljubitelja košarke, a posebnu čast igračima dali su reprezentativci Srbije Nikola Kalinić, Nemanja Dangubić, Nemanja Nedović i Rade Zagorac koji su došli da uživaju u najboljem basketu. Atmosfera na tribinama i oko terena motivisala je igrače da izvuku svoj maksimum, pa su tokom turnira viđene neizvesne utakmice koje su se rešavale u poslednjoj sekundi, viđene su sjajne rampe i zakucavanja.

Tokom finalnog turnira vrhunski kvalitet još jednom je potvrdio Bogdan Dragović, prošlogodišnji pobednik i učesnik samih završnica 2013. i 2014. godine. Protivnici nisu imali rešenje za raznovrsnu brzu igru Dragovića koga je i ovog puta služio šut sa svih pozicija. U polufinalu veliku šansu da se još jednom nađe u samoj završnici imao je i Nikola Vujović, pobednik turnira 2013. godine, ali je bolji od njega bio Stefan Kojić koji je po prvi put uspeo da se plasira u veliko finale. Kao ni ostali Dragovićevi protivnici, Kojić nije imao rešenje za raspoloženog Bogdana koji je u finalu slavio rezultatom 20:11 i na taj način postao drugi igrač u Srbiji, nakon Nebojše Boškovića, koji je uspeo dva puta da osvoji turnir.

Nakon turnira Dragović je izjavio: „Prepun sam utisaka nakon svog četvrtog velikog finala i druge pobede za redom. Sviđa mi se ova publika koja me uvek inspiriše da izvučem svoj maksimum i mislim da mi je to najjači utisak. Na putu do titule sam se sastajao sa igračima koji su važili za favorite, ali i sa igračima koji su iznenadili svojim kvalitetom i igrom. Drago mi je da sam uspeo da pobedim na turniru koji je bio najmasovniji do sada.“ O visokom nivou igre koji Bogdan održava već četiri godine on je rekao: „Jednostavno igram košarku tokom cele godine, igram Košarkašku ligu Srbije u KK Beovuk, a kada se završi sezona prebacujem se na basket koji igramo na poznatom beogradskom terenu „Ranč“. To je moja priprema za sve izazove poput Red Bull King of the Rocka i ostalih turnira na kojima učestvujem“.

U pauzama između utakmica i publika je imala priliku da učestvuje u revijalnom delu programa, a priliku da oseti sjajnu atmosferu imala je Zorana Savatić, devojka koja je uhvatila loptu koju je Nemanja Nedović bacio u publiku. Zorana je uspela da iskoristi jednu jedinu priliku u šutu za tri poena i osvoji adidas DLillard2 patike, na opšte oduševljenje publike.

Šesto izdanje Red Bull King of the Rock turnira još jednom je potvrdilo da je Srbija zemlja košarke i mesto gde se igra najbolji basket!


Izvor: sport.blic.rs
 
Natrag
Top