Drage moje....

Dukanova dijeta

  • vise aktivnosti

    Votes: 19 76,0%
  • vise vode

    Votes: 13 52,0%

  • Total voters
    25
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
3
Dragi moji,ova dijeta je stvarno delotvorna,posle 4 dana smrsala sam 4g kg,prva faza je trajala 10 dana i zapocela sam i drugu fazu ali se nista ne desava.Posle tih 4kg i jos skoro pa dve nedelje dijete nisam oslabela ni 1kg pa ako neko zna da mi kaze u cemu gresim ali i dalje se pridrzavam svih upustva.Jer jakooo sam rzocarana......
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Dragi moji,ova dijeta je stvarno delotvorna,posle 4 dana smrsala sam 4g kg,prva faza je trajala 10 dana i zapocela sam i drugu fazu ali se nista ne desava.Posle tih 4kg i jos skoro pa dve nedelje dijete nisam oslabela ni 1kg pa ako neko zna da mi kaze u cemu gresim ali i dalje se pridrzavam svih upustva.Jer jakooo sam rzocarana......
Citam dijetu i ne mogu da verujem sta se sve u njoj navodi.
Pazi dorucak....
200 gr nemasnog sira
tanka šnita pečene ćuretine
kafa ili čaj sa obranim mlekom i zaslađivačem
Rucak
tunjevina sa tri vrste paprike
punjene pečurke
Mafin od ovsenih pahuljica
Ajde ovo nekako moze da prodje.
Vecera
goveđi ćevap
povrtna supa
desert
S tim sto uz to ima jos i jutarnja i popodnevna uzina wacko2
Pravo je cudo posle ovga smrsati. :acute: Posle ovoga mogu da smrsaju samo oni koji su do pocetka dijete zaista imali dobar apetit. smile3

Moj ti je savet, od srca, da se malo raspitas za zdrav nacin zivota, i neces imati problema sa viskom kilograma. Za pocetak mogla bi da procitas kratku knjigu> Nacela zdravog zivota
Sve najbolje!
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Prebaci se ti na corbice od povrca, pirinac na sve moguce nacine i sto vise vode.
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
Nije mi jasno zasto svi mislite da je zdravo za tako kratko vreme smrsati toliko koligrama?
za 4 dana-4 kg!
Kilograme trebate gubiti u nekoj normali.Za jednu nedelju ZDRAVO je guditi 700g(oko 1 kg) telesne tezine.
Nikad nisam cuo za ovu dijetu,ali mi se ne svidja nikako kad vidim sta radi.
Prece Vam je valjda zdravlje.Ni jedna dijeta nije zdrava ako u njoj nisu zastupljeni svi makronutritijenti.
Ako zelite da smrsate,morate se prvo "naoruzati" raznim podacima.
Najbolje je otici kod nutricioniste kako bi Vam izracunao BMR,TDEE,...
imaju neke grube formule,ali mislim da ih i nutricionisti koriste(ili slicne njuima)

NTT-normalna telesa tezina;
klasika,od svoje visine oduzmete broj 100.(visina je u cm)
ITT-idealna telesna tezina;
ITT=NTT-15%
ili nesto drugacija
ITT= visina (u cm)- 100+4 x obim zgloba ruke (u cm)/2

onda BMI-to je odnos visine i tezine,koji se koristi da se odredi koliko ste gojazni ili ne.

BMI=Vasa tezina(kg)/Vasa visina(m)2 ->visina na kvadrat
dobije broj uporedite da znate gde ste
BMI Stepen uhranjenosti
< 18.5 Neuhranjeni
> 18.5 - 25 Normalno uhranjeni
> 25 - 30 Prekomerno uhranjeni
> 30 - 35 Umereno gojazni
> 35 - 40 Jako gojazni
> 40 Ekstremno gojazni

BMR = 655 + ( 9.6 x tezina u kilogramima ) + ( 1.8 x visina u cm ) - ( 4.7 x koliko imate godina )

BMR-predstavlja kalorije koje su potrebne organizmu da obavlja klacicne radnje,najobicnije stvari tipa,varenje hrane,disanje itd....

TDEE-predstavlja ukupan broj kalorija koje telo potrosi dnevno.Ukljucujuci sve dnevne aktivnosti.
Ovo VAm moze dosta reci,ako je TDEE=Vasem unosu kalorija,onda odrzavate tezinu.....ako je vise nego sto treba dobijate tezinu i obrnuto.

Neki savetuju da ukoliko zelite da smrsate unosite 500 kalorija manje nego sto Vam treba.Najbolje bi bilo,to najiskrenije preporucujem,da se pocne sa nekom fizickom aktivnoscu.Kardio je najbolja stvar za ljude koji zele da smrsaju.Ako do sad niste radili kardio,mozete poceti obicnom setnoj,jer i to je vrsta kardija.Kardio ne bi smeo trajati duze od 45min.Vremenom kako Vam se kondicija poboljsava,a oce,mozete poceti sa brzim hodanjem a kasnije i sa trcanjem.Na taj nacin mogli bi ste da unosite samo 250kcal manje,a ovih ostatak 250kcal izgubicete fizickom aktivnoscu.
Pratite svoju tezinu ,merite se jednom nedeljno uvek u isto vreme i pod istim uslovima.

naucite da koristite ovo


http://serbianforum.org/domace-knjige/23977-tablice-energetskih-vrednosti-hrane.html


smanjite ugljene hidrate,izbacite junk food
I nije tesko otici kod nutricioniste koji ce Vam reci kako zdravo da se hranite.

zaboravio sam da napomenem,ovo su racunice za zene
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Slažem se sa Bokalikom, da nije zdravo, definitivno nije.
Ako gledate razne emisije tog tipa i ljude koji gube po 40kg za dva meseca, ne zaboravite da jako puno vežbaju i sve rade pod nadzorom lekara. Na svoju ruku, takve stvari nikada, ali NIKADA ne treba pokušavati.
Bolje je obratiti se nutricionisti, Zavodu za dijetetiku ili ko Vam je već dostupan, da Vam naprave dijetu baš za Vas.
Moja drugarica je posle treće trudnoće imala 30-tak kg viška. Otišla je tamo, odredili su joj dijetu i za godinu dana je skinula sve. Ali za godinu dana, ne za dva meseca! Iz svega toga izašla je još zdravija.
Prema tome, mislim da nijedna dijeta kojom se za 4 dana skida 4kg, pa ni "Dukanova", nije zdrava.
 
Natrag
Top