Dok su nas nasilnici tukli, prolaznici su navijali za njih

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Dok su nas nasilnici tukli, prolaznici su navijali za njih





Danas.hr 24.02.2011.

0533007.48.jpg

Dvojica kontrolora Zagrebparkinga u ponedjeljak su dobila batine od vlasnika Fiata za koji su ispisivali kaznu. U tučnjavi je vozaču, tvrde, pomoglo još nekoliko osoba. Kontrolori kažu da im je nakon tučnjave vlasnik opet prijetio, i to pred policijom koja, navodno, nije reagirala.

"Ispred lokala Gallery u Zvonarničkoj 4 u ponedjeljak u 14.30 sati ispisali smo kaznu na plavom Fiatu jer nije imao produljen parking. Iz lokala izlazi vlasnik automobila. Urla, psuje nam majku. Udara mog kolegu u lice, a potom nasrće i na mene. Pokušavam ga smiriti, ali tada iz lokala izlazi još pet osoba! Jedan od njih udara me šakom u glavu, a potom nam cijela grupa prijeti ubojstvom, otkazom, premlaćivanjem...", priča jedan od dvojice kontrolora Zagrebparkinga koji su mobitelom ipak uspjeli u pomoć dozvati policiju.

Na mjesto događaja izašla su četiri policajca, od kojih je jedan, po priči kontrolora, prepoznao registraciju i pozivao mobitelom vlasnika Fiata koji je u međuvremenu pobjegao. Vlasnik se vratio i priznao da je napao kontrolore.

"Dobacuje: 'Jesam, tukao sam ih, što mi možete?' Nastavlja prijetiti, na pomolu je novo fizičko nasilje. Policija ne reagira. Istodobno, prolaznici i susjedi 'navijaju' za nasilnike. Nitko nam ne priskače u pomoć", pričaju nadalje kontrolori za Jutarnji list, dodajući kako se naposljetku situacija ipak stišava.

S njima dvojicom broj napadnutih djelatnika Zagrebparkinga u nepuna dva mjeseca porastao je na 13, što je znatno više no u cijeloj prethodnoj godini. Razlog je to zbog kojeg Zagrebparking u kontrolu više ne šalje jednu nego dvije osobe.

Direktor Zagrebparkinga Robert Mišeta zahtijeva izjednačavanje njihovih prava s pravima ostalih službenih osoba, odnosno jednaku zaštitu kakvu imaju policajci ili carinici.

U međuvremenu je protiv napadača na dvojicu kontrolora podignuta prekršajna prijava zbog remećenja javnog reda i mira. Glasnogovornica PUZ-a Jelena Bikić navodi i da kontrolori Zagrebparkinga policijske službenike mogu prijaviti internoj kontroli ukoliko su nezadovoljni njihovim postupanjem.



http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/29/0011006.html
 
Natrag
Top