'Dok mi je muž umirao, u bolnici su tražili uputnicu'

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
'Dok mi je muž umirao, u bolnici su tražili uputnicu'




Danas.hr 14.06.2011.

0044007.48.jpg

'Da je Hitna došla po mog supruga, vjerujem da bi ostao živ', tvrdi Selma Hančić, čiji je suprug krajem prošlog mjeseca od srčanog udara preminuo na pločniku ispred bjelovarske Opće bolnice. Ondje ga je dovezla susjeda koja se, kaže Selma, morala boriti da ga prime.

"Da je Hitna došla po mog supruga, vjerujem da bi ostao živ", tvrdi 35-godišnja Selma Hančić iz Tuka kod Rovišća, koja za smrt svog 46-godišnjeg supruga Steve proziva Hitnu medicinsku pomoć u Bjelovaru, ali i liječnike i medicinsko osoblje internog odjela Opće bolnice i zdravstvene ambulante u Rovišću.

Stevo je preminuo od srčanog udara 30. svibnja u 11 sati i 20 minuta, na pločniku ispred internističkog odjela bjelovarske Opće bolnice, pokraj auta kojim ga je iz Tuka žurno dovezla susjeda Anđa. Selma kaže da je Stevi pozlilo oko 10 sati. Uhvatio se za srce, navodi, i nije mogao disati. Odmah je pozvala Hitnu, međutim ondje su joj rekli da im je jedino vozilo na terenu te da supruga odveze u ambulantu u Rovišće. Budući da je morala ostati kod kuće s dvoje male djece, za volan je sjela susjeda Anđa.

"Djelatnike ambulante nitko nije obavijestio o suprugovu stanju i dolasku. Netko od liječnika pregledao je Stevu i rekao susjedi da ga odmah vozi u bolnicu. Ispred internističkog odjela, međutim, nitko ih nije dočekao. Susjeda je otrčala gore i rekla da Stevo umire u autu, a ondje su je zatražili da im da medicinski karton i uputnicu, pa će ga tada primiti. Susjeda je pobjesnila i počela se derati i tek tada se dežurno osoblje spustilo do auta. No, bilo je prekasno i Stevo je umro u 11.20 sati. Da je Hitna došla, vjerujem da bi moj suprug danas bio živ", ispričala je za Jutarnji list ogorčena Selma Hančić.

Da je jedino vozilo Hitne pomoći bilo zauzeto potvrdio i ravnatelj bjelovarskog Doma zdravlja Branimir Ljubić navodeći kako će uskoro doći do preustroja te da će Bjelovar dobiti još jedno vozilo.

"U konkretnom slučaju dolazak pacijenta nije najavljen, a liječnici su izašli na pozive susjede koja ga je dovezla", kazao je pak dr. Klobučić iz bjelovarske bolnice.
 
Natrag
Top