Dobila ključeve stana, i dvojicu podstanara

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Dobila ključeve stana, i dvojicu podstanara




Danas.hr 22.07.2011.


0033007.48.jpg



Riječanka Milana Jakšić, žrtva lihvara, doživjela je novi šok. Iako je sud tvrtki koja se upisala kao vlasnik njenog stana, zabranio prodaju stana i naložio da joj u roku od 24 sata preda ključeve stana, u njega i dalje ne može.

U četvrtak oko devet sati Milana Jakšić je ispred riječke Marohnićeve ulice broj 18 radosno iščekivala ulazak u svoj stan na šestom katu, kojega je izgubila kao žrtva lihvara i iz kojega je izbačena 31. svibnja ove godine.

Problemi za Milanu Jakšić počeli su prošle godine kada je u jednoj riječkoj tvrtki dogovorila kredit od 10.000 eura. Potpisala je ugovor o zajmu kod javnog bilježnika i onda na ruke od zajmodavca dobila 29.000 kuna. U rujnu prošle godine kasnila je nekoliko dana s uplatom rate te se pojavio predstavnik jedne tvrtke iz Zagreba s objašnjenjem da je druga tvrtka, iz Vukovara, preuzela njene obveze. Tom prilikom potpisala je hrpu izvansudskih ugovora, pa čak i kupoprodajni ugovor, kao i ugovor po kojem postaje podstanar u vlastitom stanu.

Nakon što je Novi list pisao o slučaju i nakon što je Općinski sud u Rijeci po primitku njene tužbe ekspresno 18. srpnja donio rješenja u njenu korist, nadala se da će pravosudne odluke biti i provedene.

Naime, prema sudu, tvrtki OMH Razvitak d.o.o. iz Vukovara, koja se upisala kao vlasnik nekretnine, zabranjena je prodaja stana, uz obavezu da se Milani Jakšić u roku od 24 sata predaju ključevi stana. To se, iako sa zakašnjenjem i odgodama i dogodilo, ali ne na način koji je riječka umirovljenica priželjkivala.

Pred zgradom u Marohnićevoj 18 pojavili su se i odvjetnici tvrtke OMH Razvitak.

Kada je Milana Jakšić u pratnji novinara riječkog lista stigla na šesti kat, odvjetnik tvrtke joj je predao bijelu kuvertu s ključem. Pokušala je otključati vrata, ali nije uspjela. Odjednom su se otvorila, a ispred nje su se pojavila dva mladića.

Odvjetnik ih je upitao što rade unutra, a dečki su spremno pokazali ugovore o najmu. Najmodavac je ista tvrtka OMH Razvitak, ali iz Krapine (u tužbi se navodi da je iz Vukovara op.a.).

Milana Jakšić u nevjerici je ušla u stan, ali je i odmah izašla.

"Ne mogu ja biti u svom stanu u kojem nema mojih stvari i sa dvojicom nepoznatih mladića", rekla je nesretna žena.

Nema zabrane da se stan iznajmi!

Mjesečni najam je 1.490 kuna, mladići su potpisali na mjesec dana. E. M. kaže da je iz Poreča, da živi u Zagrebu i da je njegov kolega iz Zagreba. Nisu željeli reći što rade u Rijeci.

"U sudskom rješenju stoji da moramo predati ključeve stana. To smo i učinili. Tko joj brani da bude unutra? A nema sudske zabrane da se stan iznajmi!", rekao je odvjetnik dodajući da je su ispunili ono što je sud naložio.

Na rubu suza Milana Jakšić pitala je odvjetnika gdje su njezine stvari, on joj je odgovorio: "Pa zašto mene pitate. Nisam ih ja iznio! Ja obavljam samo odvjetnički posao".
 
Natrag
Top