Do kraja godine na ulicama 50 londonskih taksi krstarica

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Do kraja godine na ulicama 50 londonskih taksi krstarica
24 sata 26.01.2010 06:53



Čuveni „londonski taksi“, sinonim za udobnu i bezbednu vožnju, vrlo brzo će se naći i na beogradskim ulicama. Neprobojno staklo koje odvaja vozača od mušterije, komunikacija preko mikrofona i osvetljen pod samo su neke od stvari koje vožnju ovim vozilima čine luksuznom.

„Nacionalni taksi“ je krajem prošle godine kupio dva vozila „TX4“ poznatija kao „londonski taksi“. Jedno vozilo se od pre nekoliko dana nalazi na ulicama Novog Sada, a Beograđani će vrlo brzo imati priliku da provere zašto je „londonski taksi“ najbolji.
- Baš kao i u Londonu, motor u vozilu se neće gasiti i ono će 24 sata biti na raspolaganju građanima. Radiće dva vozača po 12 sati, a ono što je najbitnije, vožnja u njemu koštaće isto - kaže za „24 sata“ Nikola Brajović iz Nacionalnog taksija.
Vozilo unutra čine dve celine jer se prostor između vozača i mušterija odvaja neprobojnim staklom. Ima ukupno šest sedišta, uključujući vozačevo, a zanimljivo je da suvozačko sedište ne postoji, već je taj prostor predviđen za prtljag.
- Pozadi ima pet sedišta. Auto takođe ima i rampu koja se spušta i koja je namenjena ljudima u invalidskim kolicima, a tu su i sigurnosni pojasevi koji daju signal vozaču kada su kolica dobro pričvršćena, što znači da može da krene. Starim i slabo pokretnim osobama ulazak u auto olakšan je zahvaljujući rotirajućem sedištu i stepeniku koji izlazi van vozila. Osvetljeni pod i ručice omogućava nesmetan ulazak i izlazak iz vozila. Vozilo je klimatizovano, a ugrađeni su i mikrofon i zvučnici - kaže Brajović.
Nacionalni taksi očekuje isporuku još jednog TX4 vozila, a do kraja godine trebalo bi da ih ukupno bude 50.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Prekljuce sam na ulicama naseg lepog grada videla crni Alfa Romeo.
Privukao mi je paznju svojim gabaritom.Na trenutak sam pomislila da se nalazim ispred Big Bena.Lud osecaj.Auto deluje mocno i van vremenski.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
^^ Londonski taksi nije Alfa Romeo :)
meni su bas ruzni,nadam se samo da su prakticni,mada u SAT-u kazu da ima bas malo mesta za torbe,sto meni kao studentu i ne odgovara puno :)
Video sam pre par dana jednog u NS :)
 
Natrag
Top