Dlake više nisu muževne: Muškarci s dlakavim torzom su manje privlačni ženama

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Dlake više nisu muževne: Muškarci s dlakavim torzom su manje privlačni ženama


news_1116.jpg


Godinama unazad dlakava prsa smatrala su se muževnim, međutim muškarci sa dlakavim grudima manje su privlačni ženama, tvrde naučnici na osnovu nedavno sprovedene studije. Istraživanje je pokazalo da su ženama primamljivija glatke muške grudi, posebno onda kada su u plodnim danima.

Stručnjaci tvrde da muškarci sa dlakavim prsima imaju veći nivo ženskog hormona estrogena, koji utiče na njihovu muškost.

Naime, hormon čini da su dlakavi muškarci pouzdaniji, ali teoretski, zbog tog hormona manje su šanse da će njihova partnerka ostati u drugom stanju. Takođe, zbog povećanog nivoa estrogena, kako naučnici tvrde, ženama su dlakavi muškarci manje privlačni.

Međutim, ženama nakon menopauze su ipak privlačniji muškarci sad dlakavim torzom.

Istraživači sa Univerziteta u Finskoj načinili su 20 fotografija muškaraca i to pre nego što su im obrijali prsa i nakon toga. Fotografije je posmatralo 550 žena starosti od 15 do 69 godina.

Pokazalo se da samo 30 odsto mlađih žena voli dlakave muškarce, dok 60 odsto starijih žena više voli muškarce sa dlakavim torzom.

“Dlakave grudi izgleda imaju veću ulogu u izboru partnera nego što je ranije smatrano”, zaključili su naučnici u svojoj studiji objavljenoj u magazinu "Behavioural Ecology", prenosi "Daily Mail".


Izvor: Sarajevo-x
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.993
Meni su oduvek bili privlačniji oni sa glatkim grudima, iz vrlo praktičnih razloga. Manja mogućnost da dlačica zaluta u usta, pa mi pokvari uživanje...
Ali, daleko od toga da bih ikoga terala na depilaciju. Ako je prirodno takav - lepo. Ako nije, pa, Bože moj, važno je samo da me privlači, a dlačice igraju mnogo manju ulogu... :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Meni su oduvek bili privlačniji oni sa glatkim grudima, iz vrlo praktičnih razloga. Manja mogućnost da dlačica zaluta u usta, pa mi pokvari uživanje...
A ako je lik "persijanac", pa skinuo tepih sa grudi, neće li te male dlačice koje rastu iritirati i grebati? :???:
Kako je krenulo, još će jednog dana biti moda da se i obrve brijaju, kad nekom modnom "kreatoru" ili novom C.Ronaldu to padne na pamet... wacko2
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.993
A ako je lik "persijanac", pa skinuo tepih sa grudi, neće li te male dlačice koje rastu iritirati i grebati? :???:
Kako je krenulo, još će jednog dana biti moda da se i obrve brijaju, kad nekom modnom "kratoru" ili novom C.Ronaldu to padne na pamet... wacko2


Pa Re, grebaće verovatno isto kao i vas, kad nama počnu da rastu na nogama, preponama, itd...
Zato ja i kažem, ne mora da se depilira ako ga je priroda obdarila tepihom, ali ja više volim bez. :roll:
 
Natrag
Top