Djelovanje iz sjene ili na "pozornici"?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svi, manje-više, na različite načine percepciramo i doživljamo život i svijet u kome živimo. Ljudska psiha je, valjda, kao otisak prsta – kod svakoga specifična, kao i doživljaj vlastitoga ega. Postoje ljudi koji vole da ističu sebe, da imaju uticaj, koji uživaju u pažnji okoline i značaju koji im okolina pridaje. Postoj i druga vrsta ljudi, koji ne vole da se ističu, nego da vuku poteze iz sjene i svoj uticaj, iz nekog razloga, sakriju od očiju javnosti.
Kada bi ste se našli u situaciji da imate značajn upliv u nekoj političkoj, ekonomskoj, opštedruštvenoj priči, kako bi se postavili – igrali bi javno svoju ulogu, ili bi rađe djelovali iz sjene, prepuštajaući drugima da provode vaše ideje?
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Uvek bih se opredelio za vladanje iz senke. Time sam se u ovom svom nedugom životu na neki način bavio, kod sitnijih stvari naravno. Biti uz vlast, a ne biti vlast - imaš uticaj, a nemaš odgovornost, nisi izložen.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Kada bi ste se našli u situaciji da imate značajn upliv u nekoj političkoj, ekonomskoj, opštedruštvenoj priči, kako bi se postavili – igrali bi javno svoju ulogu, ili bi rađe djelovali iz sjene, prepuštajaući drugima da provode vaše ideje?

Više volim delovanje iz ''senke'', tako bolje razmišljam i imam manji pritisak okoline...''Čovek iz senke'' sam i na poslu kojim se bavim...Mnoge odluke se odnose na osnovu onog kako ja neke stvari vidm, kao i na osnovu onog što ja zaključim. Neki su to odavno shvatili, ali me za mnoge stvari, podatke, odluke ne mogu pitati, jer nisu donesene direktno od mene.
Da bi bio ''čovek iz senke'', moraš biti ''dobar igrač'', ali i neko kome se veruje i ko zna...Takođe, ''čovek iz senke'', je neko kome ne treba publicitet, njemu je dovoljno priznanje od onih koji prividno ''vode glavnu reč''..., mada su vrlo često više poštovani, nego oni koji vole da se ističu i sebe stavljaju u ''prvi plan''....
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ha, sebe ne mogu nikako da zamislim kao prljavog i lažljivog političara, pod broj jedan. Eto, kada bih bila npr. neki ekonomski stručnjak, nastupala bih samostalno sa svojim programom. Ne volim ništa da radim iza kulisa ili iz sjene. Kod mene je sve javno i transparentno i moje.
 
Natrag
Top