Dizeldorf - Nemacka

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Dizeldorf


Diseldorf (nem. Düsseldorf) je grad na zapadu Nemacke. Glavni grad je pokrajine Severna Rajna-Vestfalija.
Diseldorf leži u srcu najveće nemačke aglomeracije Rajna-Rur u kojoj živi 11-13 milona stanovnika. Sam grad ima 580.250 stanovnika (stanje 30. juna 2006), i po tome je deveti najveći grad zemlje.



Kultura

Diseldorf je modna prestonica Nemačke i otuda njegov nadimak: „mali Pariz“. Poznat je po svom gradskom šetalištu sa mnoštvom modnih butika - Kenigsale (Königsallee, Kraljevska aleja).
Nemacka opera na Rajni (Die Deutsche Oper am Rhein) izvodi opere i balete na dve scene, u Diseldorfu i Duizburgu.
Popularna elektro-pop grupa Kraftverk je iz Diseldorfa. Diseldorf i Keln se smatraju velikim rivalima za ekonomski i kulturni primat u dolini donje Rajne.


Dvorac Benrat



Schloss_Benrath_HG_vorne.jpg


Dizeldorf nocu


Duesseldorf_riverside_by_night_01.jpg


Moderna arhitektura

2003-09_D%C3%BCsseldorf_Medienhafen_%284%29.jpg


Medijska kula

Medienhafen_D%C3%BCsseldorf_8.jpg


Marktplac

Jan_Wellem_Reiterstandbild_in_D%C3%BCsseldorf.jpg



Most na Rajni

Duesseldorf-Rheinkniebruecke.jpg



Muzej K21


K21_Staendehaus.jpg



U gradu je sedište mnogih velikih kompanija: Henkel (hemija), E.ON (energija), Rajnmetal (metalurgija), Vodafon (telekomunikacije), LTU (aerotransport) i.t.d. U gradu posluje preko 5000 stranih kompanija. Tu je prisutno i 170 banaka, od toga 50 stranih. Poslovni toranj Arag je visok 124,9 metara. U Diseldorfu živi kolonija od 7000 Japanaca, najveća u Evropi.
Aerodrom Diseldorf je treći po prometu putnika u Nemačkoj (16 miliona putnika 2007). Nalazi se 8 kilometara od grada.
Schadow Arkaden - trgovinski centar

Schadow_Arkaden_D%C3%BCsseldorf.jpg



Životni standard


Agencija "Mercer HR Consulting" je 2007 nakon provedene studije stavila Düsseldorf na 5. mjesto od gradova sa najvišim životnim standardom na svijetu i 1. mjesto u Njemačkoj. Međutim, ovo ima svoju cijenu; u istoj studiji mjereni su troškovi života, prema kojima je Düsseldorf treći najskuplji grad u Njemačkoj, nakon Minhena i Frankfurta a u nivou Berlina. Na svjetskom nivou, nalazi se na 45. mjestu.

Karneval


Jedan od najvećih kulturnih događaja u Düsseldorfu je diseldorfski karneval (poznat pod nadimkom peto godišnje doba) koji počinje svake godine 11.novembar ujutro u 11 sati i 11 minuta, a svoj vrhunac doživljava na Rosenmontag, uz ogromnu paradu na ulicama grada. Karneval završava na Pepelnicu (Aschermittwoch). Karneval je dio brojnih tradicionalnih karnevalskih aktivnosti u Rajnskoj oblasti.


I naravno, Kirmes. Jedan od vecih luna parkova u Evropi




[YOUTUBE]Kt6-kWcw9Uo[/YOUTUBE]



[YOUTUBE]BRs1C3gY8No[/YOUTUBE]


Ko voli, nek izvoli :D :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.12.2009
Poruka
9
Slike su fenomenalne. Visina životnog standarda mi se sviđa, troškovi života mi se ne sviđaju ali to mora tako da bude. Nadam se da ću se lično uveriti u sve ono što si napisala. Pustili su vize. Kad stavljaš kafu?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
5
ej a jesam li i ja poznvan? ja mogu svakog trenutka da naidjem postu studiram u Düsseldorfu?
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
3
master studije

ej a jesam li i ja poznvan? ja mogu svakog trenutka da naidjem postu studiram u Düsseldorfu?

imam jedno pitanje za tebe.. trenutno studiram u KG-u ekon fax, ali imam mogucnosti da odem u dusseldorfu da nastavim ako zelim.. koliko je to realno moguce, hteo bih da upisem master studije u tom gradu ali nzm ni da li ima za moju struku - menadzment, ni kakvi su uslovi za upis, koliko traje, kolika je skolarina i tako to ??
ako moze odgovor u sto kracem roku, hvala
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
3
DJulas,

ej a jesam li i ja poznvan? ja mogu svakog trenutka da naidjem postu studiram u Düsseldorfu?

imam jedno pitanje za tebe.. trenutno studiram u KG-u ekon fax, ali imam mogucnosti da odem u dusseldorfu da nastavim ako zelim.. koliko je to realno moguce, hteo bih da upisem master studije u tom gradu ali nzm ni da li ima za moju struku - menadzment, ni kakvi su uslovi za upis, koliko traje, kolika je skolarina i tako to ??
ako moze odgovor u sto kracem roku, hvala
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
5
Tesko pitanje. Ako se zanimas za drzavni univerzitet na kome i ja studiram, skolarina ti je negde oko 1400-1500 eura godisnje sta god da studiras. Skolarinu placaju svi studenti jednako, bilo da su stranci ili domaci i ne postoji nikakva budzet opcija. Od skolarine mozes da se oslobodis recimo ako imas dete koje izdrzavas. U toj ceni ti se nalazi i karta za voz koji moze da se koristi u celoj pokrajni. Od letnjeg semestr 2011 bice ukinuto placanje skolarine od po 500 eura po semestru a ostaje taj neki doprinos, sto je u stvari ta karta za voz. Nekih master studija za tvoju struku sigurno ima, neznam tacno kojih posto ja ne studiram BWL. Koliko je meni poznato sve studije na drzavnim univerzitetima su na nemackom jeziku sto znaci moras da polozis jedan od testova za jezik ili TestDaF ili DSH. Ja sam radio TestDaF, kazu da je laksi DSH ali njega obicno vezuju da uzmes i kurs prethodno i radi se iskljucivo u nemackoj. Ja sam polagao TestDaF i uslov je bio minumum ocena 4 iz svakog dela testa, sto je druga ocena. Svaki fakultet postavlja drugacije uslove, tako da je najbolje da se direktno raspitas. Svaki student mora da ima uplaceno i zdravstveno osiguranje, sto ti je oko 60 eura mesecno. Neznam kako bi jos mogao da pomognem
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
3
Tesko pitanje. Ako se zanimas za drzavni univerzitet na kome i ja studiram, skolarina ti je negde oko 1400-1500 eura godisnje sta god da studiras. Skolarinu placaju svi studenti jednako, bilo da su stranci ili domaci i ne postoji nikakva budzet opcija. Od skolarine mozes da se oslobodis recimo ako imas dete koje izdrzavas. U toj ceni ti se nalazi i karta za voz koji moze da se koristi u celoj pokrajni. Od letnjeg semestr 2011 bice ukinuto placanje skolarine od po 500 eura po semestru a ostaje taj neki doprinos, sto je u stvari ta karta za voz. Nekih master studija za tvoju struku sigurno ima, neznam tacno kojih posto ja ne studiram BWL. Koliko je meni poznato sve studije na drzavnim univerzitetima su na nemackom jeziku sto znaci moras da polozis jedan od testova za jezik ili TestDaF ili DSH. Ja sam radio TestDaF, kazu da je laksi DSH ali njega obicno vezuju da uzmes i kurs prethodno i radi se iskljucivo u nemackoj. Ja sam polagao TestDaF i uslov je bio minumum ocena 4 iz svakog dela testa, sto je druga ocena. Svaki fakultet postavlja drugacije uslove, tako da je najbolje da se direktno raspitas. Svaki student mora da ima uplaceno i zdravstveno osiguranje, sto ti je oko 60 eura mesecno. Neznam kako bi jos mogao da pomognem


super, hvala i ovo je dosta info.. ali pored ovoga me zanima da li oni tamo priznaju nase diplome sa fakulteta i sta tacno je taj testdaf - klasican ispit ili polazes jezik ili sl..? Bilo bi dobro da ima predavanja i na engleskom, jer nemacki ne znam uopste dok mi engleski ide odlicno...
takodje, da li je zivot (hrana, stan itd) skup tamo i da li fakultet odobrava da se pored tih studija i zaposlim negde? ako znas jos reci mi koliko traju master studije (vrv godina-dve)..
pozdrav
 
Natrag
Top