Dispečer sa broja 94 pljačkašima tipovao kuće imućnih pacijenata

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
"Blic" saznaje detalje istrage o "zemuncima" u Hitnoj pomoći


Dispečer sa broja 94 pljačkašima tipovao kuće imućnih pacijenata




Izvor: Blic Ana Ž. Adžić | 09. 04. 2011. - 00:02h | Foto: D. Goll

BEOGRAD - Zemunac Nenad Kurilo (25), koji je u bekstvu a policija ga sumnjiči da je član bande koja je presretala i pljačkala transport novca, u Hitnoj pomoći se zaposlio 2009. godine, i to sa lažnom diplomom, zbog čega su pripadnici MUP protiv njega prošlog maja podneli krivičnu prijavu, saznaje „Blic”.

132462_1009-hitna-pomoc-foto-alo-dimitrije-goll_f.jpg

U beogradskoj Hitnoj pomoći novi zemunski klan je imao svoje krtice

Zbog istog dela krivična prijava je tada podneta i protiv njegovog kolege, koji je prošle nedelje osumnjičenom razbojniku Novicu Eleku (30) u prostorijama za zadržavanje PU za grad Beograd pokušao da doturi nekoliko tableta bensedina. Taj vozač je, inače, brat jednog od osumnjičenih članova grupe razbojnika.

Maja prošle godine policija još protiv 18 njegovih kolega, od kojih su neki iz Zemuna, podnela krivične prijave zbog lažnih diploma, ali tadašnje rukovodstvo Hitne pomoći nije reagovalo, pa niko od njih zbog toga nije suspendovan ili dobio otkaz. Nezvanična saznanja „Blica” ukazuju na to da se Kurilo u Hitnoj pomoći zaposlio preko jednog žestokog momka iz zemunskog naselja Galenika. Pomogao mu je i jedan medicinski tehničar, takođe iz ovog dela grada, koji uprkos pravosnažnoj presudi zbog tipovanja stanova pacijenata i dalje radi u ovoj službi. Za sada postoje indicije da je Kurilo za posao u Hitnoj pomoći dao novac, ali i da je „sa strane” vozilom Hitne pomoći odrađivao neke poslove za njih.


Prema nezvaničnim saznanjima, ostanku na poslu Kurila kumovao je upravo medicinski tehničar koji ga je i zaposlio i koji važi za uticajnu osobu u Hitnoj pomoći. Prema nezvaničnim saznanjima „Blica”, trenutno se ispituje i njegova povezanost sa ostalim članovi bande. Kako saznajemo, upravo je on bio dežuran onog dana kada je presretnut transport firme „Sekuritas”, ali za sada nije utvrđeno da ima bilo kakve veze sa pljačkom.

Zemunski klanovi

Zemunski klan je i banda na čijem je čelu Uroš Petrović (29), koji je u bekstvu, a koja je osim za presretanje i pljačku dva transporta novca iz kojih je ukradeno oko milion evra osumnjičen i za posedovanje oružja i eksploziva, krađu vozila i prodaju narkotika. Njemu je uzor bio nekadašnji zemunski klan Dušana Spasojevića zvanog Šiptar. I članovi kriminalne grupe iz Zemuna, uhapšene u septembru 2008, na čijem je čelu bio Nemanja Bojović važili su kao novi zemunski klan. Ta ekipa je Zemun smatrala svojom teritorijom, bila je veoma nasilna, ali je uhapšena dok je planirala ubistvo dvojice rivala.

– Zanimljivo je da su vozači koje je on navodno zaposlio uglavnom radili u istim smenama – kaže sagovornik upoznat s odnosima u Hitnoj pomoći.

Obojica osumnjičenih vozača Nenad Grčić i Nenad Kurilo su u Zemunu bili poznati i po tome što su vozili skupocene automobile, koje sigurno sa platom u Hitnoj pomoći sebi nisu mogli da priušte. Kurilo je viđan u „audiju A8”, dok se Grčić vozio u „hameru”. Ostali članovi ove razbojničke grupe, kako je „Blic” pisao, ukradeni novac su ulagali u nekretnine.


Policija kako saznajemo, ispituje da li je ova grupa i početkom oktobra 2007. kod Kvantaške pijace presrela vozilo koje je prevozilo pazar „Tempa” i ukrala šest vreća novca. Na bankovnom računu jednog od osumnjičenih našla je 450.000 evra, i pretpostavlja se da je to novac ukraden u transportima, a gde je ostatak para, još nije utvrđeno.


Policija osim za Nenadom Kurilom traga i za šefom bande Urošem Petrovićem (29) i Aleksandrom Bulajićem (33). Zbog sumnje da su učestvovali u pljački transporta novca, posedovali oružje i eksploziv, krali vozila i rasturali drogu, uhapšeni su Novica Elek, Ivan Jurek (35), Bogdan Restović (22), Miloš Marković (33), policajac Petar Obradović (31), Boris Polić (28) i Senad Denaj (33).


Stanković: Sprovešćemo vanredne kontrole

Nakon hapšenja vozača beogradske Hitne pomoći i raspisivanja poternice za drugim, Zoran Stanković, ministar zdravlja, najavio je za „Blic” početak kontrole upotrebe sanitetskih vozila.
– U sklopu svih aktivnosti Ministarstva zdravlja radi se i kontrola upotrebe sanitetskih vozila. Nakon ovog hapšenja, sprovešće se i neke vanredne kontrole na nivou Beograda i cele države, kako bismo utvrdili da li se ta vozila namenski koriste. Utvrđivaćemo da li ona imaju putne naloge, gde idu i po kojem osnovu i još mnogo toga – rekao je ministar Stanković i dodao da će, kada je reč o dvojici vozača beogradske Hitne pomoći, postupati po zakonu.
– Ukoliko policijska istraživanja pokažu da su oni zaista učestvovali u tome, onda je činjenica da njima nije mesto u Ministarstvu zdravlja, pa će se u tom slučaju postupiti po zakonu – rekao je Stanković, ističući da je obaveza svakog člana društva poštovanje zakonskih normi.
 
Natrag
Top