Disco muzika

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Ajde ljudi da započnemo temu o disco muzici oni stariji znaju o čemu pričam a oni mlađi mogu mnogo da nauče
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Valjda se oni stariji sećaju "DISCO SUSRETA" NA Radiju 202 sredom uveče 80,godina i legendarnog voditelja N. Kozlice.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Ja još uvek imam snimka na kasetama,gde se u pozadini čuje "DISCO TOP",ili glas dragana kozlice,a to su bila vremena,čekali smo do 1 posle ponoći da bi snimili nešto novo.To su bila divna vremena,pa ujutro komentari,"da li si slušao,šta si snimio"
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Dali sam slušao!gutao sam celu emisiju bilo je to neverovatno vreme .Najviše sam obožavao noviteti disco susreta ili disco top 15 imamm sve stvari iz emisija i dan danas lutam po sajtovima tražeći i skidajući DISCO MUZIKU Imam veliku arhivu audio i video spotova iz tog vremena.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Kome kažeš,čak i moja ćwrka koja ima14 ipo,sluša tu muziku, akomentar drugaricma"sa nije bili italo dance muzike,ne bi bilo ni tehn muzike"Kad se setim Michael Princ,mislim da se tako piše DANCE YOUR LOVE...a gde je DIVINE,SYLVESTER...Do you wanna funk...ma treba mi dva kompa da ispišem pesme,Ašto kažeš 15 minuta,smo čekali ko ludi da bi snimili tri stvari ucelo...ma divna vremena,moj klinac ima pet goina,kad je video ploču,zinuo u nju,on samo zna za stikere,externe hardove,i pokoji CD
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
nekada sam se bavio snimanjem muzike nabavljao sam muziku iz cela bivše Juge pa i šire po mesec dana bi čekao ploče iz Italije (a o starim dobrim kasetama TDK MAXVEL)da ne pričam.Moji klinci(14,11 godina) polako ulaze u ovu sferu izbijam im iz glave ovaj Šljam od muzike.Eh,da bi da se ponovo vrati...Imao sam čast da me jednom prilikom i Kozlica lično poseti jer je dopreo glas da idemo(ja i bruda) programski po mesec dana ispred njih to je bilo šokantno.Neznam dali se sećaš Video Kids-woodpercers from space,comanchero,savage -celebration,Italo boot megamixevi,Mel&KIM itd..drugom prilikom sada žurim da se vratim u prošlost
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Dan danas čuvam kasete,mada sam sve prebacio na hard,iz lepog doba Dragana Kozlice,a bio je još jedan,imao je krupan glas,imam NAKAMIČI DRAGON,radi i danas,ali taj dek samo ja puštam,a sve je na njemu snimljeno.A za HOUSE MUSIC,dižem kapu toj muzici,ali da nije bilo disco muzike,dobro,bila bi ta muzika,ali u kom obliku?Dve sam godine pratio iz nedelje u nedelju DISCO TOP,pravio svoju godišnju top 50 listu,godišnju,koja se za možda dve tri pesme gore dole razlikovala od Draganove,onda je došla ćera na svet....i ona je postala moj disco top.Mada,ponekad sa setom pustim neku,ali baš kasetu,što TDK što MAXEL,ali sve hrom i metalke,normal kasete su bile samo za obično preslušavanje,to jest,imam PHILIPS stub,kojem i danas radi samo gramofon,tako da još uvek prebacujem sa LP na hard,kad imam vremena
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Ah konačno neko ko ume da pliva.Drago mi je da se polako edukujemo možda će neko shvatiti značenje ove muzike na sami tok razvoja današnje muzike,elem evo nešto i od mene počećemo sa devedesetim-EURO DISCO COLLECTION vol 1



01 Boney M. - Going Back West
02 Eddy Huntington - U.S.S.R.
03 Francesco Napoli - Balla Balla
04 Mike Mareen - Germany
05 Ken LaszLo - Tonight
06 Joy - Touch By Touch
07 Trans X - Living On A Video
08 Bad Boys Blue - Queen Of Hearts
09 Radiorama - Aliens
10 Chriss Norman - Hunters Of The Night
11 Silent Circle - Stop In The Rain
12 Lee Marrow - Shanghai
13 The Flirts - Oriental Boy


VOL-2



01 Jurgen Drews - So Wie In Film
02 Ven Uto - Midnight Girl
03 Savage - I'm Loosing You
04 Mike Mareen - Love Spy
05 Blue System - My Bed Is Too Big
06 Ken Laszlo - Don't Cry
07 Francesco Napoli - Balla Balla 2
08 Silent Circle - I'm Your Believer
09 Radiorama - Hey Hey
10 London Boys - Radio China
11 Mozzart - Money
12 Baltimora - Tarzan Boy
13 Patty Ryan - Chinese Eyes
A da ne pominjem ABC-Top Listu no o tome sledeći put.
 
Natrag
Top