Direktor Jata otišao na odmor

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Direktor Jata otišao na odmor





30. novembar 2010. | 00:10 | Izvor: Press

Beograd -- Vlada Srbije smeniće direktora Jata Srđana Radovanovića na sednici u četvrtak, iako je trenutno na godišnjem odmoru. Otkaz će mu biti zvaničan tek po povratku.

4320959704cf053f3be97c178575825_extreme.jpg

U Vladi upravo njega smatraju odgovornim što nije učinjeno ništa da se sačuva nacionalni avioprevoznik.


Radovanoviću se stavlja na teret da je dozvolio da se dugovi Jata gomilaju do te mere da se „Ja keteringu" duguje 40 miliona dinara, kompaniji iz Ujedinjenih Arapskih Emirata 800.000 evra, „Jat tehnici" novac za servisiranje, a pilotima dnevnice.

Takođe, avionima Jata zabranjeno je preletanje preko Jordana, Lufthanza je zadržala dva motora koji su bili na popravci. Srpska aviokompanija već danima nema vodu zbog neplaćanja računa, a iz istog razloga prete joj i ukidanjem struje.

Veliku dilemu stvara i to što se ne zna tačno gde sve završava novac koji Jat zaradi. Naime, kako piše Pres, Jat dnevno proda 2.000 karata sa prosečnom cenom od 200 evra po karti. Lako se dolazi do računice da inkasira oko 400.000 evra dnevno samo od prodaje karata.


Na ova pitanja taj list je pokušao da dobije odgovor od prvog čoveka Jata, koji je poručio: "Što me zovete na mobilni, lepo sam vam rekao sto puta da kontaktirate pres službu. Prijatno i do viđenja". Međutim, Press piše da press služba Jata do zaključenja broja nije dostavila tražene odgovore.

Da podsetimo, Radovanovića je u julu prošle godine na predlog Vlade Srbije na mesto direktora postavio Upravni odbor srpskog avioprevoznika. Kako Pres navodi, najzaslužniji za Radovanovićev dolazak na čelo Jata je Dušan Petrović, potpredsednik Demokratske stranke, koji ga je lično preporučio za to mesto.

Radovanović je bio zaposlen u Sekretarijatu za unutrašnje poslove u Beogradu, a radio je i kao advokat u Grand kafi, Drogi Kolinskoj i bio je član UO Soko Štarka. Poslednju godinu pred dolazak u Jat radio je kao član stečajne uprave Robnih kuća Beograd i na mestu zastupnika Agencije za privatizaciju.
 
Natrag
Top