Šta je novo?

DIPAK ČOPRA - STVARANJE OBILJA - audio knjiga

• Začetnik teme Angelus
  • Datum pokretanja
Angelus

Angelus

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
53.409
Dr. med. Deepak Chopra, rođen 22.10.1946., poznati je lečnik i pisac. Školovao se u Indiji i Sjedinjenim Američkim Državama, od 1971. bavi se svojom užom specijalizacijom, endokrinologijom. Do sada je napisao više od 50 knjiga prevedenih na 35 jazika. Autor je i više od trideset audio i video serijala kao i pet nagrađivanih TV emisija Telo, duh i duša (Body, Mind and Soul), Sedam duhovnih zakona uspeha (the Seven Spiritual Laws of Success), Put čarobnjaka (The Way of the Wizard), Kristalna Pećina (The Crystal Cave) i Alhemija (Alchemy). Dr. Chopra je direktor obrazovnih programa u svom centru La Jolli (The Chopra Center for Well Being, La Jolla, California), a takođe je predsednik i suosnivač Chopra centra za boljitak (Chopra Center for Wellbeing) u Carlsbad-u u Kaliforniji. Deo iz intervjua:"Prvi susret s Maharishijem za mene bio slučajan. Supruga i ja smo doleteli iz Bostona u Washington da bi čuli njegov govor. Nakon predavanja, upravo kad sam izlazio iz toaleta, iznenada se pojavio iza ugla. Prišao nam je i rekao: „Dođite u moju sobu." Sledili smo ga, a nakon što je postavio nekoliko pitanja o meni, počeo je govoriti zašto bih se trebao baviti ajurvedom i govoriti o svesti ljudi širom svijeta. Moja supruga nije bila toliko pod njegovim uticajem poput mene i mogao sam primetiti iz njenog govora tela da želi otići. Decu smo ostavili u Bostonu s dadiljom i ona im se želela vratiti. U jednom trenutku Maharishi mi je rekao: „Trebao bi sve ostaviti i doći raditi sa mnom, ja ću te učiti o svesti da bi ti mogao o tome govoriti celom svijetu." Moja je supruga pogledala u njega i upitala ga sarkastično: „A ko će otplaćivati kredit za kuću? Odakle će doći novac?" Maharishi se nagnuo prema njoj i rekao: „Novac će doći s onog mesta gde se trenutno nalazi." Nikada nisam čuo takvu izjavu. No ona je prešla preko toga i rekla: „Idemo kući." I tako smo otišli. Otišli smo na aerodrom i tamo sam slučajno sreo starog prijatelja iz Australije koji je sa mnom išao u medicinsku školu. Rekao mi je kako se zanima za meditaciju i dao mi knjigu. Bila je to Vasant Ladova Ayurveda: The Science of Self-Healing. Pročitao sam knjigu tokom leta od Washingtona do Bostona. Kada smo stigli u Boston rekao sam ženi: „Rita, idi kući i pobrini se za decu, ja idem nazad." Pitala me: „Jesi li ti lud?" „Da, lud sam" odgovorio sam. I tako sam uhvatio sledeći let za Washington. Maharishi je već bio zauzet drugim ljudima i rekli su mi da trenutno ne ugovara nove sastanke. Rekao sam: „Recite mu da sam ispred njegove sobe i da ne odlazim dok me ne primi." Čekao sam tri dana. Kada sam konačno ušao rekao sam mu: „U redu. Spreman sam. Pokaži mi šta da radim." Od tog trenutka uzeo me pod svoje. Počeo sam često putovati u Indiju da bih bio s njim. Uskoro sam pola svoga vremena koje sam bio u Indiji provodio s ajurvedskim lečnicima i sedeći u blizini Maharishija kada su oni razgovarali o Vedantama. On bi me slao da držim predavanja na raznim mestima.""Šerujte me, subskrajbujte me, lajkujte me - podržite moj rad. Svako dobro vam želim. Pozdrav do sledećeg dela.