Dinkić: Vlada izgubila autoritet

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dinkić: Vlada izgubila autoritet

Izvor: Večernje novosti

Beograd -- Vlada je izgubila autoritet, i suštinske promene su neophodne što pre, kaže za Novosti ministar ekonomije i podpredsednik Vlade Mlađan Dinkić.

19577159444d480592e0609580608521_368x246.JPG

Dinkić objašnjava da “vlast mora da radi znatno bolje, efikasnije, delotvornije. Vođenje vlade treba da bude mnogo ozbiljnije, a autoritet da se povrati“.

"Samo ako dođe do velikih promena, možemo da očekujemo boljitak za građane i pobedu na narednim parlamentarnim izborima. Ako ništa ne promenimo, stranke vlasti će da dožive ubedljiv poraz. “, dodaje Dinkić.
Dinkić kaže da su ovoga svesne i njegove kolege.

"Razgovarao sam o tome sa mojim prijateljem Borisom Tadićem. Uveren sam da će on imati snage da povuče prave poteze, a ja ću mu pružiti podršku. Puno smo o tome pričali poslednjih dana i nedelja“, kaže Dinkić.

Ministar ekonomije objašnjava da promene moraju da budu suštinske a ne samo kozmetika. Osim kadrovskim promena Dinkić smatra da vlada treba da uloži truda i u drugim oblastima.

"Ako smo uspeli da dovedemo ”Fijat”, ”Beneton”, ”Panasonik”, ”Falke”, a pregovaramo i sa desetinama velikih kompanija, rezultate možemo dostići i u drugim oblastima. Treba nam više rada, odlazaka na teren, slušanje građana i njihovih potreba, usvajanje konstruktivnih primedbi i sindikata i stručnjaka i efikasno primenjivanje u praksi“, kaže Dinkić.

Što se tiče ostavke Tomice Milosavljevića i kandidovanja na mesto novog ministra zdravlja Zorana Stankovića, Dinkić kaže da je uveren da će on biti dobar naslednik Milosavljevića.

"Uveren sam da će Stanković biti prihvatljiv s obzirom na to da sam o tome razgovarao i sa predsednikom Tadićem. Imajući u vidu veliki ugled koji Stanković uživa u narodu i u struci, mislim da će on biti pravo osveženje za Vladu“, kaže Dinkić.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ovaj sarlatan i vodja sifrovane organizacije, na pravom je putu da srusi jos jednu vladu. Jedino ga u tome podrzavam. yes3
Samoproklomovani reformator, spreman na sve politicke saveze, kod koga je prisutna neverovatna pohlepna zelja da grabi dalje. Nadam se da se narod opametio i da nece ponovo naivno poverovati u lazi ovakvih ljudi, koji drzavu vode u haos i beznadje.
 
Natrag
Top