Dinkić: Telekom prodavali amateri

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dinkić: Telekom prodavali amateri

Izvor: FoNet, Beta

Beograd -- Predsednik Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić ocenio je da bi tenderski proces za prodaju Telekoma Srbije loše vođen i da ga treba poništiti.


17996796374d9305528fe37384663678_640x360.jpg


Dinkić je izjavio da je tenderski proces za prodaju kompanije Telekom Srbija vođen loše i amaterski i da bi ga trebalo poništiti i ponoviti.
On je kazao da o tome svedoči činjenica da se na tender javila samo jedna kompanija.
Dinkić je ocenio da Telekom Srbija ne treba prodavati pod uslovima koje je ponudio austrijski Telekom, odnosno ispod cene koja je manja od one koju je utvrdila Vlada Srbije - 1,4 milijarde evra.

Vlada Srbije, prema njegovim rečima, nije smela da sebe dovede u situaciju da se javi samo jedan ponuđač.

Dinkić je podsetio da je prodaja bivšeg Mobtela bila mnogo uspešnija jer je ta kompanija vredela manje od Telekoma a prodata je za mnogo više novca, na aukciji na kojoj su se nadmetale veliki inostrani mobilni operateri.

Radna grupa Vlade Srbije odlučila je da kompaniji Telekom Austrija da rok od 15 dana da otkloni tehničke nedostatke svoje ponude za preuzimanje većinskog paketa Telekoma Srbija i da iznos koji je spremna da plati u kešu poveća sa 950 miliona na 1,4 milijarde evra, koliko je minimalno tražila država.

Telekom Austrija je objavio da je primio pismo sa obaveštenjem o odluci Radne grupe i zahtevom za dopunu dokumentacije.

U toj kompaniji su saopštili da će detaljno analizirati zahteve Radne grupe i da je njihova ponuda uslovna, odnosno da zavisi od razvoja situacije sa Vip mobajlom.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Moj omiljeni politicar. :mrgreen:

Treba sto pre obuzdati njegovo stetno delovanje po drzavu. Covek koji godinama jase na lazima i prevarama. Mladjo, nadam se da ces posle sledecih izbora biti kandidat za zatvor. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Dinkić: Telekom prodavali amateri


U prevodu: Neću dobiti svoj deo mita & korupcije pa sam ljut.:beee:

Đomla, Đomla, zasviraćeš ti na "gitari" nekog starosedeoca u Požarevcu. yes3 :mrgreen:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Znam koliko su vam pomenuti "dragi", kao i vecini ali malo se uzdrzite ;)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dinkić kritikuje što je sam uradio

Dinkić kritikuje što je sam uradio

Izvor: Press

Beograd -- Politički i ekonomski analitičari smatraju da bivši ministar ekonomije Mlađan Dinkić nema osnova da kritikuje Vladu zbog neuspeha tendera za prodaju Telekoma.

9485945194d6ccd8a86f56386117169_640x360.jpg


Oni navode da je Dinkić u čitavom ovom poslu neposredno učestvovao, kao i nekoliko njegovih najbližih saradnika.
Dinkić je nedavno optužio Ministarstvo finansija za loše vođenje tendera za prodaju Telekoma i rekao da bi ga trebalo ponoviti, dok u Radnoj grupi koja je bila nadležna za taj posao sede dva čoveka iz njegovog bivšeg ministarstva.
U Vladi Srbije oštro su reagovali na navode bivšeg ministra ekonomije i istakli da je u većem delu pregovora oko prodaje i sam učestvovao.

"Mlađan Dinkić je učestvovao u svim političkim sastancima vezanim za prodaju Telekoma, a njegovi ljudi su članovi Radne grupe Vlade Srbije, koja je bila neposredno zadužena za tender", navode izvori iz Vlade.

Zanimljivo je da je jedan od članova Radne grupe bio i Nebojša Ćirić, dojučerašnji državni sekretar u Dinkićevom ministarstvu, koji ga je i nasledio na funkciji ministra ekonomije. Takođe, u ovom Vladinom odboru je i Branislav Zec iz Agencije za privatizaciju, a odskoro i državni sekretar u Ministarstvu ekonomije.

Kako Pres piše, Zec je prethodnih godina učestvovao i u tenderima za prodaju Telenora i Robnih kuća Beograd. Ni Zec ni Ćirić juče, međutim, nisu bili dostupni za komentar.

Ostali članovi radne grupe su Vuk Đoković, državni sekretar Ministarstva finansija, Miloš Stevanović iz Ministarstva telekomunikacija, Dušan Nikezić, savetnik premijera Srbije, i Đorđe Saveljić iz Telekoma Srbija.

Politički analitičar Branko Radun smatra da bivši ministar ekonomije ovim potezom pokušava da se pozicionira kao kritičar Vlade. On kaže da "sve ovo deluje kao da Dinkić preko svojih saradnika i dalje želi da bude u Vladi, gde su moć i novac, a s druge strane želi i da bude kritičar te iste Vlade".


"Mislim da želi da se pozicionira kao neki kritičar rada Vlade i kao neko ko bi radio bolje od njih, a sve u cilju predstojećih izbora. Generalno, kada je u pitanju prodaja Telekoma, nekoliko lobija se bori za kontrolu u procesu prodaje, jer onaj ko pravi uslove tendera samim tim pravi i izbor potencijalnih kupaca", objašnjava Radun.

"Ko zna ko u Vladi ima kakve interese od prodaje Telekoma. Čini mi se da se mnogo više radi na tome da javnost što manje zna umesto obrnuto", dodaje on.

Sin u radnoj grupi, otac kritikuje tender

Ekonomista Miodrag Zec, otac Branislava Zeca, člana Radne grupe za prodaju Telekoma, kaže da je tender loše vođen. "Ne znam ni čemu ovaj rok od dve nedelje za poboljšanje ponude Telekoma Austrija. Da sam ja u Vladi, automatski bih poništio tender jer su ponudili manje od 1,4 milijarde evra, koliko je traženo, a sada će Vlada pogrešiti šta god da uradi. Telekom ionako vredi više od te minimalne cene", istakao je Zec.

 
Natrag
Top