Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
Pozdrav kolege

Imam nekoliko starih laptopa po coskovima pa sam odlucio da ih vratim u funkciju za klinceze i jedan za mene za eksperimentisanje. Radi se o Dell latitude 630 i 610 masinama.
Moja dilema je koji linux da koristim? Ima li neko iskustva sa ovim? Na jedan 630 sam htio da instaliram Kali linux ali bojim se da ce biti problema sa wireless, kako se to rjesava?

Sve sugestije su dobro dosle i unaprijed hvala.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pa uvek se moze nesto naci ali za konkretnije idje treba malo vise informacija o konfiguracijama da bi videli koji ispunjava requirements npr puppy linux:
Kod:
Minimum System Requirements
People have succeeded in running Puppy with a 333MHz CPU and 64MB. However having 256MB RAM and a 512MB swap file is more realistic.
Za nesto jace recimo lubuntu ili neki ubuntu based sa laksim okruzenjem, zato sto su prilicno user friendly, i imaju najvecu zajednicu medju linux distribucijama, pa se da lakse snaci u njima. Ne znaci da su bolje od drugih vec samo najzastupljenije... Sve zavisi od konfiguracija racunara, treba proveriti requirement za sve, distro-e i odabrati sta najvise odgovara vasem ukusu i racunaru...
 
Natrag
Top