Devet porodica 15 meseci bez vode zbog bahatosti komšije!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Devet porodica 15 meseci bez vode zbog bahatosti komšije!









Izvor:
Smedia.rs










Devet kuća u selu Kastrat kod Kuršumlije već 15 meseci je bez vode, jer im je komšija srušio izvor. Nesrećni ljudi žalili su se svim institucijama, a slučaj je stigao i do suda u Nišu.

Meštani nekoliko sela u okolini
Kuršumlije već danima nemaju vodu zbog izuzetno niskog vodostaja reka u tom kraju. Suša je pobila stoku, ribu i uništila useve. Propao je kukuruz, voće, sve što su ljudi gajili u baštama. Ipak, porodica Deljanin iz sela Kastrat ima još veću muku i to ne zbog prirodne nepogode, već zbog bahatosti komšije. Pre tačno 15 meseci ostali su bez vode, jer je sused Milomir G. odlučio da sruši izvor na kom se vodom snabdevalo osam kuća.


news_97746.jpg



Bez vode, bez života


Ne mogu da se okupaju, da spreme ručak, a pošto su stari, odlazak po vodu postao je veliki napor.

-Znaš kako, bate, ovo je nama crnje nego bombardovanje kad je bilo – kaže za S media portal Miladin Deljanin (74).

- Bolje je da pogineš od bombe nego žedan i gladan! To traje već punih 15 meseci. Mi taj izvor koristimo 42 godine, kupili smo ga od prethodnog vlasnika. A onda je taj vlasnik parcelu prodao drugom čoveku.


Bagerom preko izvora


I tu nastaju problemi. Drugi vlasnik je prilikom seče stabala bagerom srušio izvor, čime je bez vode ostavio osam kuća u kojima žive uglavnom starije osobe. Oni su se odružili i podneli tužbu, ali bez uspeha.

Kad smo bili na sudu, sve što su nam rekli je ’ovo-ono’. Vidim da je tu vrag odneo šalu i da su nešto gadno smislili. Prvo je kod sudije ušao taj Milomir što smo ga tužili i zadržao se više od sat vremena... Sve se završilo tako što je presuđeno u njegovu korist! To je nenormalno! Još je na svu tu muku nama palo da platimo sudske troškove. E, onda smo mi rešili da stvar guramo dalje, do suda u Nišu - uporan je deka Miladin.


Sve se pamti, sve se vrati


Njegova supruga Milomirka (76) u suzama nam kaže da bi najradije umrla:

-Ovo je pakao. Dođe mi unuče od tri godine iz Kuršumlije i ne mogu vodu da joj dam. Ne mogu ni da je okupam. Pa kakav je ovo svet, da živimo bez vode? Ni u wc kao ljudi ne možemo. Ja nosim vodu sa nekih bunara, a stara sam i nisam zdrava. Ne mogu da nosim teško, pa sve po malo. Danas sam čula da je taj Milomir u bolnici. Nek me bog ne kazni, ali on gore sve vidi šta se dešava pa tako i presuđuje!


Rođaci mu okrenuli leđa


Ni rođaci Milomira G. nisu u dobrim odnosima sa njim.

-Ne želim uopšte da pričam o Milomiru. Ne slažemo se nikako, pa ne bih ni hteo da pričam o tom slučaju. Znam da Deljanini nemaju vodu više od godinu dana jer im je zatvorio izvor - rekao nam je R. G.

Pokušali smo da dobijemo i nadležne institucije u Kuršumlije koje bi mogle da reše ovaj problem, ali nam se ni u Opštini ni u Vodovodu niko nije javljao.

Deljaninovima ostaje nada da će se sud u Nišu pozabaviti njihovim problemom što pre i da će, naravno, presuditi u njihovu korist. A do sudske presude, devet porodica u Kastratu i dalje će biti bez vode.






 
Natrag
Top