Desetogodišnjak pita Obamu - "Zašto Vas ljudi mrze"? (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Desetogodišnjak pita Obamu - "Zašto Vas ljudi mrze"? (video)

Deca su uvek iskrena, pitaju ono što ih interesuje, reaguju na osnovu svojih saznanja, a to je potvrdilo i pitanje desetgodišnjaka Terencea Scotta upućeno prvom čoveku Amerike. "Zašto Vas ljudi mrze? Trebali bi vas voleti. I Bog je ljubav", kazao je dečak Obami na susretu mladih u New Orleansu.



Pomalo iznenađen ovim pitanjem, čovek koji je nedavno dobio Nobelovu nagradu za mir, odgovorio je dečaku: "Pa, dobio sam izbore, to znači da me ne mrze baš svi, no sudeći po onome što se poslednjih dana vrti na TV stanicama, čini kao da su svi pomalo ljuti na mene."

Predsednik SAD-a je takođe rekao da ga ljudi neprestano kritikuju i ljute se na njega zbog njegove reforme javnog zdravstva, zbog toga što je dosta ljudi ostalo bez posla i krova nad glavom, te su frustrirani, no sve je to deo posla kojim se on bavi, te se može i mora suočiti s tim jer je on 'jak momak'.

Poslednjih nekoliko sedmica Obamu su kritikovali kako liberali koji zahtevaju više prava za homosekusalce, tako i konzervativci koji ga optužuju da previše okleva kada je u pitanju slanje novih trupa u Afganistan.

Kritike na račun američkog predsednika su počele stizati u još većem broju kada je dobio Nobelovu nagradu za mir, s obzirom da većina smatra kako je takva nagrada stigla prerano.


[YOUTUBE]b422crc-0-8[/YOUTUBE]


Izvor: B&L
 
Natrag
Top