Delfin željan igre sprečavao ženu da dopliva do obale

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Delfin željan igre sprečavao ženu da dopliva do obale
27.07.2009. - 19:58

Jedna plivačica na Novom Zelandu jedva je uspela da se spasi od usamljenog, razigranog delfina koji joj nije dozvoljavao da dopliva do obale jer nije hteo da prestanu da se igraju, prenosi BBC.

delfin-v.jpg


Delfin, kojem su lokalni stanovnici dali ime Moko, poznat je po igranju sa plivačima u blizini istočne obale novozelandskog Severnog ostrva. Međutim, ovoga puta izgleda nije znao koliko je dosta, pa su ljudi koji su sedeli u obližnjem kafiću morali da čamcem priteknu u pomoć plivačici nakon što ih je kricima dozivala u pomoć.
Žena, koja je želela da ostane anonimna, rekla je da delfin nije želeo da je povredi.
"Igrali smo se i plivali neko vreme, ali kada sam htela da doplivam do obale, delfin je želeo da se igra nastavi. Bila sam iznemogla od plivanja i hladnoće i počela sam da dozivam u pomoć," rekla je ona lokalnim novinama.

Moko je stalni stanovnik plaže Mahija već dve godine pa je postao glavna atrakcija u tim vodama. Tokom leta na stotine ljudi dođu na plažu da bi se igrali sa njim, ali pošto zimi ima manje plivača lokalni stanovnici kažu da je delfin usamljen.
Moko je i prošle godine punio stranice štampe nakon što je spasio dva kita nasukana na plaži posle bezuspešnih pokušaja grupe ljudi da životinje usmeri ka pučini.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top