Dečaku vratili šake

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Dečaku vratili šake










Izvor:
Blic.rs










Petogodišnji dečak M. J. iz Valjeva, kojem je kombajn gotovo smrskao obe šake, oporavlja se u Univerzitetskoj dečjoj bolnici u Tiršovoj ulici, a zahvaljujući požrtvovanosti dr Branislava Trifunoviću i njegovih kolega najverovatnije će moći ponovo normalno da koristi ruke.


272574_tirsova-foto-masanori-josida_f.jpg



- Dok sam išao ka operacionom bloku, dobio sam informacije kako se dete povredilo. Da se radi o teškim povredama i da su njegove obe šake gotovo smrskane. Da su moje kolege u pravu, ubrzo sam se i uverio - kaže dr Trifunović.

Dečaku su kosti od prstiju bile smrskane, priča on, i odvajale su se od mesa...

- Želeo sam samo jedno - da pokušam nemoguće i da to sve spojim. Pored mene je bio ceo tim, i to mi je bila najveća podrška - objašnjava dr Trifunović, koji je prvo spojio sve kosti na rukama mališana, a zatim napravio osu šake i spojio tetive.

- U ovakvim situacijama je teško govoriti o ishodima. Nakon 24 sata od operacije mogu reći da sve protiče u najboljem redu. Nema nikakvih komplikacija, a dečaka ništa ne boli. Ukoliko sve bude dobro, mališan će od ponedeljka ponovo biti podvrgnut operacijama. Biće ih nekoliko u nizu - dodaje on.


Dr Trifunović se, kako kaže, podjednako bori za život svakog deteta koje dođe u bolnicu u Tiršovoj ulici.

- Verujte da mi je samo u cilju da pomognem svakom malom pacijentu. Nagrada za mene je njihov osmeh i kada mi mahnu pri izlasku iz bolnice. Tako je i u slučaju M. J. iz Valjeva - dodaje dr Branislav.


Doktore, sad me ništa ne boli!


Nestašni dečak se juče sa zavojima na rukama u bolnici ponašao kao da se ništa nije dogodilo. Iz bolničkog kreveta je gledao crtaće, smejao se sa osobljem i jeo svoju omiljenu hranu.

- Doktore, ja sam svoje šake stavio u kombajn dok ga je tata popravljao. Sada me ništa ne boli, evo vidite - ovako se mališan obratio doktoru Trifunoviću kada ga je video na vratima svoje sobe. Pored njega je sve vreme bdila i njegova majka, inače u četvrtom mesecu trudnoće, koja o celom događaju od šoka nije mogla da priča.






 
Natrag
Top