Dali je Isus ikada spomenuo da je njegovo carstvo od ovoga sveta ?

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Dali je Isus ikada spomenuo da je njegovo carstvo od ovoga sveta u odnosu na lucifera!?


Poznato je da Isus nikada nije tvrdio da je Car ovoga sveta zar ne?dok JS-ci tvrde da je vec dosao i caruje!o cemu vam to govori?zar se nesecate ko je nudio sva carstva ovoga sveta?
pa naravno lucifer.On je prisutan kao car-bog ovoga sveta a ne Isus,setimo se sta je isus rekao Pontiju pilatu: Ponti pilat pita Isusa dali si ti car?Isus odgovara: Da sam ja car ovoga sveta ti nebi imao vlast nadamnom(Hristove reci)


Pa onda pise dalje:dok se ne pojavi sin pogibije tj antihrist i ne ustolici se na carstvo zemaljsko Isus se nece pojaviti!!!pa kako onda JS-ci tvrde da je prisutan s 1914g i dalje! razmislite malo?ko je u stvari taj hrist!?zar u bibliji ne pise da ce se antihrist pojaviti u poslednje vreme,da ce se zacariti?i da ce se tek posle njega pojaviti Hrist,a da o danu tom niko nezna pa cak ni andjeli nebeski, ni Sin covecji kada ce to biti do Otac sam jedini zna?pa kako onda JS-ci znaju i smelo prorokuju da je vec dosao 1914,1925,1975 itd???znaci jasno je o kom se caru radi,pa naravno o luciferu.


Pitanje za forumase gde je to carstvo Isusa ako nije od ovoga sveta?


Gde cemo mi biti kada se uznesemo na nebo da se sretnemo s Gospodom?dok ce se na zemlji obavljati sudjenje gresnicima?

Dali cemo biti u carstvu Isusa koje je obecao Petru na besedi kada je rekao odlazim i necete me videti,pa cete me opet videti! jer idem da vam priremim stanove kod Oca!!! jer kod moga Oca ima mnogo stanova!!??gde su ti stanovi moze li mi ko objasniti?


Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Na ovo pitanje koje si postavio da li Isus sad vlada na zemlji JS imaju jedan specijalan odgovor. Psalam 110.2. Skiptar sile daje ti Jahve sa Siona : Vladaj u sred neprijatelja svojih. Naravno kad kažu to je u smislu da Isus vlada na zemlji preko JS ?? Ovaj stih zaista govori da Isus ima vladavinu na zemlji uporedo sa vladavimom koju ima i satana a srazmera je odprilike 1 : 1000000 u korist satane. Kad Isus ne bi imao vladavinu na zemlji to bi bila potpuna pobeda zla . U takvim okolnostima ni jedan ljudski organizam ne bi mogao da opstane, ne bi bilo ni trunke ljubavi a to su okolnosti gde je život ne moguć.

Što se tiče ovog drugog pitanja postoje teološke podele da li je bibllijsko obećanje život na nebu , drugim rečima i višim dimenzijama ili je to obećanje za život ovde na zemlji. Obično se uzima u obzir ili jedno ili drugo ili da jedno isključuje drugo. U tom smisli biblija bi bila kontrediktorna i trežili bi izgovore u raznim metaforama koje to u stvar nisu. Kad se to pitanje razmotri bez nasleđenih predrasuda može se videti da je tačno i jedno i drugo , kako za koga . Za one koji su se pokazali dostojni za prvo vaskrsenje oni imaju veću nagradu. Prvo vaskrsenje ili prvi dar duha je vaskrsenje u nebo. Rimljani 8.23. I ne samo ona ( materijalna tvorevina ) nego i mi sami koji imamo prvi dar duha. Drugo vaskrsenje se odvija u hiljadugodišnjem Hristovom carstvu. Tokom tog vremena mrtvi će vaskrsavati ali ne na nebo nego na zemlji. Otkrivenje 20. 5. A ostali mrtvaci ne oživeše dok se ne svrši hiljada godina.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Evanđelje Ivan 18.poglavlje
Isus pred Pilatom
36 red
Isus odgovori: Moje kraljevstvo nije od ovog svijeta.

Pitanje za forumase gde je to carstvo Isusa ako nije od ovoga sveta?
Kristovo carstvo je u Nebu

Gde cemo mi biti kada se uznesemo na nebo da se sretnemo s Gospodom?dok ce se na zemlji obavljati sudjenje gresnicima?
spašeni, pokajani grešnici koji če izgraditi Kristov karakter i u svemu biti Njemu slični, biće u kraljevstvu Nebeskom sa Kristom, i gore u nebu če zajedno sa Isusom suditi sve nepokajane grešnike i sve pale anđele na čelu sa sotonom, suđenje se neče obaljati ovdje na zemlji
to če trajati 1000.g, nakon što završi sud, donesena presuda biće izvršena nad svima
postoji drugo uskrsnuče zlih, to su zli nepokajani grešnici i primiće plaču za svoja bezbožna djela (ti ljudi nisu uskrsnuli kada je Isus došao na zemlju u svom drugom slavnom dolasku jer oni nisu vjerovali u njega niti su zaslužili da idu u nebo)
moraju umrijeti vječnom, konačnom smrču i biti izbrisani kroz kaznu za grijehe
naime svaki put kada čovjek pogriješi grijeh se materijalizira u svemiru i čuva za sudnji dan
spašenim ljudima taj grijeh budući da su zavrijedili život milošću Kristovom automatski biva izbrisan i stavljen na glavu sotone jer on ih je navodio na svaki grijeh
a nespašenim ljudima, grijeh ostaje i padat če na njihove vlastitte glave, jer nisu željeli pokajanje, nisu vjerovali u Kristovu ljubav i milost , nisu ni zaslužili oprost
da bi čovjek primio milost od Krista, mora naučiti vršiti volju Božju
volja Božja je poštivanje Božjeg Zakona 10.zapovijedi

Dali cemo biti u carstvu Isusa koje je obecao Petru na besedi kada je rekao odlazim i necete me videti,pa cete me opet videti! jer idem da vam priremim stanove kod Oca!!! jer kod moga Oca ima mnogo stanova!!??gde su ti stanovi moze li mi ko objasniti?
stanovi na koje se ovdje misli je ustvari sam život u kraljevstvu Nebeskom
a kada završi suđenje i kazne budu izvršene, pravednici če se vratiti natrag na planetu zemlju jer če se cijela planeta vratiti u prvobitno stanje, onakva kakva je bila dok adam i eva nisu pali u grijeh
svi se vračaju natrag u Edenski vrt, a kako če se dalje ljudi raseliti, nastaniti, vidjeće samo spašeni
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Isus nije nevidljivo prisutan na zemlji od 1914 godine, jer to proročanstvo u bibliji ne postoji onako kako su ga pretstavili Jehovini svedoci na osnovu lažnih istorijskih datuma.

Isus se danas nalazi u svetinji nad svetinjama na nebu, gde posreduje za čoveka prinoseći zasluge svoje prolivene krvi na krstu - Jevrejima poslanica 8 i 9 poglavlje.

U novozavetnom periodu Sveti Duh je prisutan na zemlji, obavljajući ulogu utešitelja:

"И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити"
А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох"
( Jovan 14. 16 - 26 )

Što se tiče pitanja sa početka teme, Gospod Isus sam odgovara na ovo pitanje:

"Исус одговори: Царство моје није од овог света; кад би било од овог света царство моје, онда би слуге моје браниле да не бих био предан Јеврејима; али царство моје није одавде" ( Jovan 18. 36 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top