Dajte vodu mom malom anđelu!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Majka na samrti molila:
Dajte vodu mom malom anđelu!










Mala Milica je tražila vodu. Majka Danijela ju je stezala u naručju i samo je uspela da izusti: daj mom anđelu vode. Predala mi je dete, ali su obe izdahnule.Violeta Radenković, stanarka zgrade u ulici Gavrila Principa 14 u kruševačkom naselju Prnjavor 2, još ne može da veruje da joj je na rukama preminula komšinica Danijela Milićević (42), koju je na stepeništu, zajedno sa ćerkom Milicom (6), smrtno ranio Radoslav Marinković (67) iz obližnjeg sela Dedine.


303480_krusevac03-danijela-milicevic-i-cerka-milica_f.jpg



Nezapamćeni zločin dogodio se preksinoć oko 18.30 sati.

- Bila sam u kuhinji kada su odjeknula dva pucnja. Istrčala sam u hodnik i videla okrvavljenu Danijelu i njenu ćerku. Pomislila sam da se okliznula, pa pala. Ali, onda sam videla rane i čaure. Danijela je imala ranu na stomaku, a dete je metak pogodio u srce. Komšinica mi je samo očima pokazala da je napadač Marinković - suznih očiju priča Violeta Radenković.

Komšinica objašnjava da je Danijela tražila vodu. Za devojčicu.

- Pozvala sam sina i doneo je vodu i ćebe. Danijela mi je dala devojčicu. Umotali smo dete u ćebe, uneli je u stan komšinice, ali Milici nije bilo spasa. Jadno dete! - jeca stanarka, i dodaje da je i Danijela ubrzo preminula, i to na putu do bolnice.

Neposredno pre tragedije Marinković, poznati odgajivač koza u Srbiji, telefonom je pozvao Danijelu da se nađu. Navodno, njih dvoje su bili u ljubavnoj vezi, a Marinković se neposredno pre zločina požalio prijateljima da je Danijelu bila u vezi i sa drugim muškarcima.

Na susret sa Marinkovićem Danijela je pošla sa ćerkom u naručju. Ali, on ih je presreo na stepeništu i ubio.

U stanu broj 23 pucnje je čuo i Danijelin stari sin Darko (21).
- Ovde sam živeo sa majkom, sestrom i bratom Stefanom. Posle pucnjeva, komšije su me pozvale i rekle da su majka i seka upucane - priča uplakani Darko.

Stariji sin, međutim, nije video ubicu jer je Marinković hladnokrvno išetao iz zgrade i od prolaznika zatražio mobilni telefon da bi pozvao policiju. Prolaznik nije imao telefon, pa je ubica otišao do obližnje kafane.

- Moram da se prijavim miliciji! Ubio sam ženu! - rekao je zbunjenom konobaru koji je pomislio da je Marinković automobilom udario ženu na ulici. Ubrzo je došla i policija. Pištolj iz koga je pucao Marinković je bacio uz zid kafane. Policiji se predao nakon kraćih pregovora.

Danijela je sa decom živela u stanu u Gavrila Principa, koji joj je pre nekoliko godina kupio otac. Bila je razvedena i radila je u „14. oktobru“.




Izvor:
Blic.rs
 
Natrag
Top