da li verujete u 2012?

Član
Učlanjen(a)
11.08.2011
Poruka
7
Da li verujete u proročanstvo maja da će 2012 biti kraj? Ako verujete šta mislite da će se desiti?
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Naravno da verujem kao što verujem da će me na stanici na kojoj čekam javni prevoz udariti meteorit u glavu. Te priče o smaku sveta potiču od Adventističke sekte, poznatije kao Subotari, kojih ima koliko ti volja u Srbiji.Oni su unače poznati po desetinama bezuspešnih prognoza o smaku sveta.Sam naziv sekte potiče od engl. reči Adventure što bi značilo skorašni dolazak.Tu +se misli na drugi Hristov dolazak koji će biti praćen nečim što mnogi shvataju kao "smak sveta".
Eto ukratko odgovora na pitanje.
Inače svakako da se pravi Hrišćani-Pravoslavni,Rimokatolici ne bave nikakvim prognozama.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
2012. godina je krajnje specifična. Ne zbog toga što je to po drevnim Majama već zbog onog što (ili šta) su one zaključile. Ta drevna civilizacija je bila vrhunska što se tiče astronomije (mene i dalje zbunjuje kako je to moguće ako znamo da ta civilizacija nije poznavala upotrebu običnog točka, a znala je za postojanje planeta i zvezdah konstalacija. Al neću sad o tome). Pored svih proračuna (počev od položaja planeta do ekliptike meteorita kao i revolucija kretanja svega što je u to doba bilo poznato a današnja nauka to potvrdila) Maje su ostavile i kalendar (bolje reći skup više kaledara koji zajedno čine jedan univerzalni. Nisam siguran al mislim da ih ima oko ili preko 10). Svaki od tih kalendara ima posebnu primenu u odvijanju celolupnog kosmološkog plana. Ti su kalendari medjusobno povezani.

Ovo sada govorim laički (još nisam došao do pravih informacija), trenutno čitam Zeharija Sičina koji će to i obrazlagati ali i za koga važi da je omiljen na tom planu (neki kažu da je dezinfomator, neki kažu da je istinit a neki kažu da previše slobodno tumači ostavštine antičkih civilizacija).
Uglavnom reč je o poravnanju galaksija (šta god to značilo, još nisam zašao toliko da znam) i solarnih sistema što za rezultat ima katastrofalne posledice dejstva tih zbirnih magnetnih, gravitacionih i ostalih polja što će se odraziti i na naš sunčev sistem. Maje su došle samo do 2012. jer se po njihovim kalendarima sve odvija po ciklusima od nekoliko hiljada godina (tačne podatke tih ciklusa morate naći u zbirkama hronika Maja, te podatke ne čuvam u svojoj memoriji :- ). I kada se ti cikljusi spoje vidi se da života na Zemlji neći biti jer neće biti glavnih činioca tih kalendara kome su posvećeni (zemlje, sunca, planeta...) a bez toga nema mogućnosti da se na Zemlji održi život. I zato su Maje ostavile 2012. kao poslednju godinu.

Što se mene tiče verujem u tu godinu kao i u 2013., 2014. kao i 2054. (to bi bila moja 70 godina na Zemlji, mislim da je to fer : ).
Ili pod dva, kao što kaže vic: ‚‚Jedina zemlja koja će da prežive smak sveta 2012. jeste Srbija. Jer Srbija kasni za svetom 30 godina". Ili pod tri, Čak Noris se nije ništa izjasnio za smak sveta.

Kada budem našao neke valjene informacije vezane za ovu godinu (po Majama) ću vi reknem sve (samo da ne zakasnim hahahaha)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
I zato su Maje ostavile 2012. kao poslednju godinu.

Što se mene tiče verujem u tu godinu kao i u 2013., 2014. kao i 2054. (to bi bila moja 70 godina na Zemlji, mislim da je to fer : ).
Ili pod dva, kao što kaže vic: ‚‚Jedina zemlja koja će da prežive smak sveta 2012. jeste Srbija. Jer Srbija kasni za svetom 30 godina". Ili pod tri, Čak Noris se nije ništa izjasnio za smak sveta.

Kada budem našao neke valjene informacije vezane za ovu godinu (po Majama) ću vi reknem sve (samo da ne zakasnim hahahaha)

Ne znam zasto je ta godina poslednja u kalendaru ( to i mene prilicno zanima) ali koliko sam ja citala i shvatila, Maje nisu nigde predvidjale SS vec upravo zapocinjanje novog ciklusa, prema njima, 2012. godine vreme ce se ponovo poceti odbrojavati od nule, sto ce ujedno biti i pocetak sestog doba.
Uzgred, slatko si me nasmejao ovim vicevima :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ma kada je kamenorezac Majanac klesao u kamenu kalendar, doso do kraja 2012 i nestalo mu kamena, prosto...
Nego ako malo izguglamo videcemo da par svetskih naucnika iz astronomije govore kako od tog famoznog datuma 21.12.2012 pocinje pojacana aktivnost sunca u smislu da dolazi do pojacanih eksplozija, sta vec ima na njemu-suncu, a to ce se odrazit na planetu zemlju, vako ili onako, pa sad kako, zivi bili-ostali, pa videli
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ma kada je kamenorezac Majanac klesao u kamenu kalendar, doso do kraja 2012 i nestalo mu kamena, prosto...
Nego ako malo izguglamo videcemo da par svetskih naucnika iz astronomije govore kako od tog famoznog datuma 21.12.2012 pocinje pojacana aktivnost sunca u smislu da dolazi do pojacanih eksplozija, sta vec ima na njemu-suncu, a to ce se odrazit na planetu zemlju, vako ili onako, pa sad kako, zivi bili-ostali, pa videli

To je ciklus od 11 godina. Na svakih 11 godina Sunce ima najjače zračenje potom 11 godina najslabije. Trenutno je ciklus najjačeg zračenja i u 2012. treba da se desi najveći potencijal (maximum). Još se na to dodaje i putanja zemlje kada je ona najbliža suncu (ali je osa rotacije pomerena od sunca). Tih ciklusa je bilo bezbroj (11 godina u odnosu na 11 miliona godina je samo jedna sekunda).

I mnogo je više od klesanja u kamenu i nedostatku kamenih ploča. Pronašao sam zanimljive podatke za Majanski kalendar al ne mogu (još uvek) da nadjem za 2012.u godinu. Ovo što je Sendi napisala je najpribližniji odgovor kraja kalendara. Kada budem odradio prekucavanje postovaću zanimljive relacije u astronomiji (pogotovu kada su koje planete pronadjene i uvrštene u solarni sistem i sa kojom tačnošću je kalendar uradjen u odnosu na astronomski kalendar-izradjen najnovijim današnjim super hightech kompom).
 
Natrag
Top