Da li su USB stikovi ograniceni na broj prenosa ?

Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
50
Pozdrav, mene interesuje da li su USBovi (Stik) ograniceni na broj presnosa. Imam USB od 32 GB i odjednom je prestao sa radom, mislim i dalje on funkcionise, ali ne mogu nista preneti. Ako su ograniceni na broj presnosa, moze li se kada istekne taj limit, povecati ponovo...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ukoliko nije softverski problem, najverovatnije je stradao neki od cipova. Mozete probati da flesujete firmware i iskljucite cipove koji ne rade(i to samo ako je moguce, ako alat dozvoljava da to uradite na tom usb, cipu i memorijskim modulima), ali izgubicete par sati vremena verovatno dok nadjete alate, i naravno to nije dugorocno resenje. Posto cena usb-ova i nije tako velika, pametnije je da kupite drugi usb, jer ovako cete izgubiti vreme a vrlo verovatno i podatke u buducnosti.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne nam da li je rec o prebacivanju podataka sa diska ili na njega. Pretpostavljam da nije problem bizarne prirode, tipa prekidac za "lock"-ovanje ili neki od programa za zastitu diska od upisivanja.

Inace ogranicenje broja upisa ne postoji ni u jednom smeru.
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
131
Pozdrav.Mene interesuje zasto ni desktop ni lap top me prepoznaju USB stick?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Zato što je preminuo
s0439.gif
Imaš li mogućnosti da proveriš na nekom trećem uređaju?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pozdrav, mene interesuje da li su USBovi (Stik) ograniceni na broj presnosa. Imam USB od 32 GB i odjednom je prestao sa radom, mislim i dalje on funkcionise, ali ne mogu nista preneti. Ako su ograniceni na broj presnosa, moze li se kada istekne taj limit, povecati ponovo...
Nema on ogranicen broj prenosa,vec rok trajanja,kao i svaka komponenta.Neki riknu pre,neki kasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Pozdrav, mene interesuje da li su USBovi (Stik) ograniceni na broj presnosa. Imam USB od 32 GB i odjednom je prestao sa radom, mislim i dalje on funkcionise, ali ne mogu nista preneti. Ako su ograniceni na broj presnosa, moze li se kada istekne taj limit, povecati ponovo...
Šta sad znači ovo ''mislim i dalje on funkcioniše''??? Ako funkcioniše, onda je ispravan i radi :) ali je očigledno da ne funkcioniše, iz nekog razloga. Niste naveli da li ga Windows/Mac OS učitava i kako ga prikazuje. Ništa niste napisali o tome, tako da Vam niko ne može dati pravi odgovor. Ponekad se USB ''pokvare'' ali se mogu srediti tako što se uradi format uz pomoć EaseUS Partition Master, naprimjer. Ili kroz Windows Computer Management, za početak. Ako je Windows OS.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Deo elektronike radi ali je memorijaski cip zakljucan najjednostavnije je da ga bacis,ne radi se tu u broju upisa imam jedan od 512 mb transcend kupio 2009 radi kao zmaj,medjutim kvalitet je ukao i cena,nema pravila,meni se desavalo da mi kamera u kolima zakljuca karticu , takoreci slogirala cip,na zalost nikakvi alati ne pomazu to se desava i kod mikro sd kartica i u telefonu .Dakle koliko para toliko i muzike
 
Natrag
Top