Da li ste culi za ovo?

Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Pre neki dan sam guglovala :) i nadidjoh na jednom sajtu na recept za sampon koji se priprema u domacoj radinosti a koji toboze cuda pravi sa kosom...
Recept ide ovako...
U obican sampon od koprive se sipa pantenol rastvor, ad kapi, koprivine kapi, ricinusovo ulje i dve ampule vitamina b..Navodno sampon je nikada bolji za rast kose itd..
Kakva su vasa iskustva sa preparatima za telo, kosu, nokte koji spremljeni u kucnoj radinosti? Ili ste ipak pristalica proverenih marki..
Da Vas cujem...
:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
viannen_96.gif
..pa nisu uvek postojale poznate marke..a žene su oduvek nastojale biti lepe..po tom sastavu što si napisala to ne može biti loše..pre se kosa pakovala sa ricinusovim uljem i svežim jajima..a i koliko su nama na ovim prostorima dostupne prave marke..to je diskutabilno..jer uglavnom na tim proizvodima piše da su za istočno tržište...yes3..pravim sutra pa ti javim da li radi...
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Ma ja sam koristila taj sampon jedno dva meseca, i ne znam da li sam istripovala ali kosa mi je mnogo brze rasla:boast: i nije se toliko kidala na krajevima kao sto je ranije...odlucila sam da ga napravim jer sam sve drugo bila probala pa rekoh hajde i to...stvarno mi je pomogao ali posle nekih dva meseca kpriscenja sam prestala posto mi je kosa posle pranja i feniranja (na koja idem redovno jer imam prirodno kovrdzavu kosu)bila nekako kruta:(...
Inace za kozmetiku si u pravu...razlika je neverovatna po pitanju svega...zato i praktikujem da mi mama salje sve od praska za ves do kozmetike...razlika je primetna!!!
Ako imas problem sa kosom, probaj ovaj sampon, mislim da ce ti pomoci...javi da cujem utiskesmile3
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruka
267
probacu i ja da znas jer mada mi je kosa zdrava,znaci nema ispucalih vrhova, redovno je skracujem,farbam se kod frizera ali...plava kosa a tanka kao ne daj boze vec sto godina imam paz jer nemam strpljenja da je cekam da izraste...
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
34
moja starija sestra je pre godinu dana, mozhda malo vishe, iznenadno pochela da ima neki problem sa opadanjem kose i nekako je njena mama/moja tetka :)/ chula za gore pomenuti "recept". i posle par meseci joj se bash smanjilo opadanje i ishla je kod dermatologa skoro i on joj je rekao da joj se koren dlake skroz regenerisao, naravno ona to i dalje koristi.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2009
Poruka
2
I mene jako interesuje taj recept, ali koliko cega treba staviti? Imate li mere svih sastojaka? Ili sve ide od oka?
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Evo sad cu probati da Vam objasnim sto bolje....
Samo da napomenem da sam ga koristila i da je stvarno delotvorno.
Prvo kupite sampon od koprive, onaj najobicniji, ima ga u Liliju, najbolje je da je od 0.75 l. Ako zelite, mozete ga presuti u vecu plasticnu flasu ili malo odaspite sampona, pa u tu postojecu flasu ubacite ostale sastojke.
Prvo stavite kapi od koprive, celu bocicu(kupuju se u apoteci), bocicu ricinusovog ulja (takodje u apoteci), pantenol rastvor( i njega kupujete u apoteci ), 2-3 ampule b-vitamina i na kraju AD kapi vodenog rastvora. Cula sam da se vise ne prave u vodenom rastvoru, vec samo u uljanom, tako da je svejedno, nije od nekog presudnog znacaja...
Kosa se pere tim samponom, zatim se ispere i stavlja normalno pakovanje...
Ja sam recimo uzimala pantenol rastvor, pa sam ga posle pranja koe prskalicom nanosila na celu duzinu i mogu Vam reci da je cudotvoran...
 
Natrag
Top